На Рівненщині відзначають 500-річчя перемоги над московським військом - битви під Оршею
Битва закінчилась поразкою і відступом московського війська. Перемога під Оршею зробила Костянтина Острозького відомим усій Європі, про неї розповідали у чотирьох брошурах, виданих латиною та німецькою мовою. Острозького з тріумфом зустрічали у Варшаві та Вільні (нині Вільнюс). На честь перемоги під Оршею він побудував у Вільні Свято-Троїцьку та Свято-Миколаївську церкви.
Загалом князя Костянтина Острозького вважали одним із найвидатніших полководців XVI століття. Сучасники порівнювали його зі стратеґами античності — провів 35 битв, і програв лише дві.
На важливості перемоги, яку здобув князь Костянтин Острозький, наголошує відомий історик, письменник і філософ, проректор Національного університету "Острозька академія" професор Петро Кралюк:
- Щодо українських перемог та героїв – тут справді потрібна серйозна «ревізія». Ми «забули» найкращого українського полководця Середньовіччя Костянтина Івановича Острозького, недостатню увагу звертаємо на блискучого гетьмана-полковоця Петра Конашевича-Сагайдачного. По-іншому варто було б глянути на постать Семерія (Северина) Наливайка – не просто як на козацького ватажка, а як на військового діяча та політика європейського масштабу, який боровся з турками й татарами. Варто «повернути» собі короля Яна Собеського, переможця Віденської битви 1683 року, яка поклала край турецькій експансії в Європу, та «героя двох континентів» Тадея Андрія Костюшка. Адже ці люди мали українське коріння!
Рівненський письменник Петро Кралюк: Нормальна нація повинна мати свого Бандеру
Волинський князь Костянтин Острозький був одним із найвизначніших меценатів та власників землі того часу. У його володіння входило 100 міст, 40 замків, 1300 сіл; іноземці називали його володіння «Країною князя Острозького». Площа володінь перевищувала сучасну Тернопільську область. Він надав кошти для розбудови Межиріцького монастиря, Острозького та Дубенського замків. Заклав православний монастир у Дермані та Богоявленський собор в Острозі. А син князя Костянтина Івановича Острозького, князь Василь-Костянтин Острозький заснував Острозьку академію.

Національний університет "Острозька академія", Петро Кралюк, битва під Оршею, князі Острозькі, Василь-Костянтин Острозький, Василь-Костянтин Острозький
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1520
У березні на Рівненщині народилося 771 немовля

Упродовж березня 2025 року в області зареєстровано 771 новонародженого. Про це повідомили в обласному управлінні юстиції.
переглядів: 361
У Рівненській громаді знижується захворюваність на грип, ГРВІ та COVID-19

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Рівненській міській територіальній громаді демонструє тенденцію до зниження.
переглядів: 387
Рівненські нейрохірурги врятували 9-річного Макара після тяжкої ДТП

У Рівненській обласній дитячій лікарні нейрохірурги здійснили справжнє диво, врятувавши 9-річного Макара з села Шубків, який потрапив у критичному стані після того, як його збив мікроавтобус.
переглядів: 564
9 квітня Рівне проведе в останню путь захисника України Олега Переходька

Завтра, 9 квітня 2025 року, Рівне знову порине у скорботі, прощаючись зі своїм Героєм – солдатом Олегом Миколайовичем Переходьком, який віддав своє життя, захищаючи Україну від російських окупантів на Луганському напрямку.
переглядів: 562