На Рівненщині відзначають 500-річчя перемоги над московським військом - битви під Оршею
Битва закінчилась поразкою і відступом московського війська. Перемога під Оршею зробила Костянтина Острозького відомим усій Європі, про неї розповідали у чотирьох брошурах, виданих латиною та німецькою мовою. Острозького з тріумфом зустрічали у Варшаві та Вільні (нині Вільнюс). На честь перемоги під Оршею він побудував у Вільні Свято-Троїцьку та Свято-Миколаївську церкви.
Загалом князя Костянтина Острозького вважали одним із найвидатніших полководців XVI століття. Сучасники порівнювали його зі стратеґами античності — провів 35 битв, і програв лише дві.
На важливості перемоги, яку здобув князь Костянтин Острозький, наголошує відомий історик, письменник і філософ, проректор Національного університету "Острозька академія" професор Петро Кралюк:
- Щодо українських перемог та героїв – тут справді потрібна серйозна «ревізія». Ми «забули» найкращого українського полководця Середньовіччя Костянтина Івановича Острозького, недостатню увагу звертаємо на блискучого гетьмана-полковоця Петра Конашевича-Сагайдачного. По-іншому варто було б глянути на постать Семерія (Северина) Наливайка – не просто як на козацького ватажка, а як на військового діяча та політика європейського масштабу, який боровся з турками й татарами. Варто «повернути» собі короля Яна Собеського, переможця Віденської битви 1683 року, яка поклала край турецькій експансії в Європу, та «героя двох континентів» Тадея Андрія Костюшка. Адже ці люди мали українське коріння!
Рівненський письменник Петро Кралюк: Нормальна нація повинна мати свого Бандеру
Волинський князь Костянтин Острозький був одним із найвизначніших меценатів та власників землі того часу. У його володіння входило 100 міст, 40 замків, 1300 сіл; іноземці називали його володіння «Країною князя Острозького». Площа володінь перевищувала сучасну Тернопільську область. Він надав кошти для розбудови Межиріцького монастиря, Острозького та Дубенського замків. Заклав православний монастир у Дермані та Богоявленський собор в Острозі. А син князя Костянтина Івановича Острозького, князь Василь-Костянтин Острозький заснував Острозьку академію.
Національний університет "Острозька академія", Петро Кралюк, битва під Оршею, князі Острозькі, Василь-Костянтин Острозький, Василь-Костянтин Острозький
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 130
Відомий рівнянин Чоткий Паца розповів про війну
Рівнянин Іван Мартинов спочатку був активним учасником Революції Гідності, а потім військовим на російсько-українській війні – ще від часів АТО.
переглядів: 224
У Рівному відкриється персональна фотовиставка Дежа Брют
За кілька днів уже можна буде подивитися особливу фотовиставку, що освітлює глибинні аспекти людської природи. Дежа Брют, відома рівненська мисткиня, презентує свою нову експозицію "Світло і тінь: фокус на людині".
переглядів: 228
Короткі й красиві вітання зі Стрітенням 2025
Сьогодні, 2 лютого, відзначають важливе християнське свято - Стрітення Господнє, яке є одним з дванадцяти найбільших церковних свят, що символізує зустріч людства з Христом.
переглядів: 414
Сьогодні день укулеле та бабака
Дізнайтеся, які ще свята відзначають сьогодні, 2 лютого.
переглядів: 191