09.09.2014, 10:09

На Рівненщині навчається більше 500 біженців зі Сходу та Криму

Понад п’ятсот вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей та АР Крим нині навчаються у школах, ПТНЗ, вишах області та виховуються у дитячих садочках.
За словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, з кожним днем їх кількість зростає. Приміром, якщо ще першого вересня у школи області подали заяви 152 переселенці, то нині їх вдвічі більше. Проблем із їх влаштуванням у будь-який заклад немає, пояснює освітянин. Навіть якщо звертаються діти і не мають при собі необхідних документів – то їх теж зараховують.

На Рівненщині проживають майже 1300 переселенців

«Ми навіть дали доручення додатково займатись з школярами українською мовою, якщо вони цього потребують. Студентам та учням ПТНЗ надали місяця в гуртожитках», - зазначає Григорій Таргонський.

ПТНЗ області прийняли десять переселенців у свої заклади. У ВПУ №1 м Рівного з першого вересня навчається двоє учнів – вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Хлопці здобувають спеціальності «Деревообробник будівельний» та «Муляр; пічник; штукатур». Але сподіваються, що невдовзі військові дії в їхніх областях завершаться, і вони продовжать навчання в рідних містах.

Чоловіки-переселенці переховуються від мобілізації

«В мене мовного бар’єру немає. Я розумію обидві мови. Мрію стати архітектором. Обрана спеціальність подобається», - розповідає 15-річний Тимофій Кучербаєв.

У закладі розповідають, до хлопців особлива увага керівників груп і якщо необхідно з ними буде працювати психолог. Набір у ВПУ ще триває до 1 жовтня. І якщо діти зі Сходу чи Криму оберуть цей заклад – вони навчатимуться на рівних умовах.
Щасливе Рівне