Ікра з польських грибів до столу і на зиму
На 1 кг польських грибів (можна взяти суміш польських та білих, підберезників, бабок): 2 ріпчасті цибулини, 1 зубчик часнику, півтори столові ложки солі, 1 чайна ложка цукру, 2-3 столові ложки олії, зелень кропу та петрушки, яблучний оцет або лимонний сік - на власний смак.
1. Гриби переберіть, почистіть, якщо завеликі, розріжте на половинки й ретельно помийте.
2. Складіть у велику каструлю, залийте склянкою води, додайте сіль. Готуйте на слабкому вогні, знімаючи піну, не менше 30 хвилин. Готові гриби вийміть з відвару шумівкою і старанно подрібніть ножем або у блендері.
3. Цибулю наріжте кубиками або півкільцями, поріжте тонко зубчик заснику й обсмажте в олії до золотавого кольору. Не перепаліть! Якщо треба, додатково подрібніть і змішайте з грибами.
4. У грибну ікру додайте на власний смак подрібнену зелень кропу і петрушки. Влийте оцет або лимонний сік (з розрахунку 1 десертна ложка на одну півлітрову банку ікри, можна менше або більше). Вирівняйте смак, додавши чайну ложку цукру, можна додати дрібку солі й чорного меленого перцю - але зовсім небагато. Добре все перемішайте.
5. Якщо готуєте грибну ікру на зиму - розкладіть її у стерилізовані банки. Прикрийте банки стерилізованими кришками й стерилізуйте у воді при слабкому кипінні або у духовці при температурі 100 градусів не менше 45 хвилин. Закатайте, охолодіть при кімнатній температурі, зберігайте в холодильнику.
Які гриби слід класти рівнянам у кошик?
Секрети від пані Галі.
- Готову грибну ікру (без додавання оцту) можна заморозити невеликими порціями, а потім використовувати як начинку до вареників, зраз, пісних голубців, млинців, пиріжків і навіть домашньої піци. - А ще це чудовий напівфабрикат для приготування різноманітних супів та підлив.
- Якщо подрібнити ікру у блендері - вийде чудовий грибний паштет.
- Якщо хочете посилити грибний аромат ікри - під час приготування додайте кілька чайних ложок товчених або мелених сушених білих грибів.
Фото: supercook.ru
Інші рецепти на зиму:
Три рецепти домашніх заготовок для борщу та голубців
П`ять рецептів незвичайного варення з яблук
на зиму, бутерброди, закуска, польські гриби, грибна ікра, рецепт
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 263
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 564
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 268
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 288
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 282