Ми у Facebook
03.11.2014, 14:44

Сьогодні відзначають День ракетних військ і артилерії України

Сьогодні, 3 листопада, в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії України та День інженерних військ України.
3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії, що входять до складу Сухопутних військ Збройних Сил України. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 31 жовтня 1997 року.

Ракетні війська і артилерія складаються із з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з'єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Вони призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони і інших важливих об'єктів при веденні бою.

Ракетні війська і артилерія є основною вогневою силою в операціях, які проводяться Сухопутними військами із застосуванням звичайної зброї, і виконують до 65-70% загального обсягу завдання з вогневого ураження противника.

На озброєнні з'єднань, частин і підрозділів РВіА знаходяться:
— ракетні комплекси оперативно-тактичних, тактичних ракет;
— реактивні системи залпового вогню типу «Смерч», «Ураган», «Град»;
— самохідні гармати «Гіацинт», «Піон», «Акація», «Гвоздика»;
— протитанкові засоби «Штурм», «Конкурс», «Рапіра».


Також, 3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року в знак видатних заслуг саперів, ветеранів і воїнів-інженерів України.

У загальній структурі Збройних Сил України інженерні війська належать до спеціальних військ. Організаційно частини і підрозділи інженерних військ ВС України входять до складу Сухопутних військ, Військ Протиповітряної оборони та Військово-Морських Сил, а у складі військово-повітряних Сил є інженерно-аеродромні частини і підрозділи.

Саме інженерні війська першими освоювали новітні засоби ведення бою, впроваджували їх в арсенал армії. З інженерних військ виділилися в самостійні роди військ залізничні війська, війська зв'язку, автомобільні війська, танкові війська і навіть авіація.

Інженерні війська — це війська переднього краю. У воєнний час атаку починають саме інженерні війська. Вони забезпечують мотострелкам і танкістам просування вперед.

Одним з основних завдань інженерних військ є установка і утримання мінних полів і невибухових загороджень (колючий або ріжучий дріт, протитанкові рови, ескарпи і контрескарпи, барикади, завали на дорогах, райони заболочування і затоплення). Воїни-інженери намагаються ускладнити просування противника, руйнуючи дороги, мости, знищуючи системи водопостачання, газопостачання, електропостачання, ємності з пальним, нафтопромисли.

Інженерні війська готують, містять і маскують шляхи для просування військ. Вони ж влаштовують переправи через водні перешкоди, маскують війська і об'єкти, забезпечують війська водою. Крім вирішення безпосередніх завдань інженерного забезпечення бою на інженерні війська покладене завдання забезпечення інших родів військ шанцевий інструментом, електротехнічними засобами (від ліхтариків і батарей до пересувних атомних електростанцій), забезпечення частин і підрозділів електроенергією.

Інженерні війська — єдиний рід військ, для якого війна не кінчається ніколи. Саме військові інженери з перших днів трагедії на Чорнобильській АЕС приступили до виконання завдань з ліквідації наслідків аварії в безпосередній близькості до реактора.

Статті по темі:

Батальйони територіальної оборони Збройних Сил України [СПИСОК]


Сухопутні війська Збройних Сил України [СПИСОК БРИГАД]


Фото "кіборгів", які охороняють Донецький аеропорт






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ