12.11.2014, 17:45

Рівненський священик УПЦ МП - про відділення громад до УПЦ КП

pruxod.church.ua

Секретар Рівненської єпархії УПЦ о. Віталій Герлінський розповів про нюанси переходу релігійних громад в області.
Після публікації на OGO.ua статті "Боротьба між УПЦ КП та УПЦ МП на Рівненщині: референдум, протест та російські телеканали", до редакції зателефонували з Рівненської єпархії УПЦ та запропонували пояснити ситуацію, що склалася на Рівненщині між УПЦ та УПЦ КП.

Секретар Рівненської єпархії УПЦ о. Віталій Герлінський розповів про нюанси переходу релігійних громад.

"Якщо говорити про офіційне відділення громади від УПЦ, то це повинно бути документально підтверджено. Є Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації", який вказує на права та обов'язки громад.

Яка процедура? Громади УПЦ повністю не виявили бажання перейти до Київського патріархату. Це стосується тільки окремих їх членів. Якщо люди вийшли з громади, то вони мають право створити окрему релігійну громаду. Після цього вони матимуть право на земельну ділянку для будівництва святині та на все інше, що передбачено законодавством.

Якщо ж говорити про храми, то вони належать не сільській громаді, а саме релігійній. Тобто, якщо частина людей відділилася, то вони не мають права претендувати на той храм, який належить УПЦ. Є просто велика різниця: територіальна громада і релігійна громада, тому храм належить саме релігійній, а не місцевій чи сільській громаді".

Витяг з закону: "Релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об'єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб."

Статті до теми:

"Боротьба між УПЦ КП та УПЦ МП на Рівненщині: референдум, протест та російські телеканали"


На Рівненщині УПЦ КП та УПЦ МП почергово використовуватимуть храмНа Рівненщині поширюють провокаційні листівки проти УПЦ МП [+Фото]