Щоб рівнянам на льоду було безпечно: 8 порад від МНС
Міцність льоду можна частково визначити візуально.
Безпечним вважається лід на водоймах при температурі повітря нижче 0 градусів:
- для однієї людини - лід повинен бути синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору - найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);
- для групи людей – товщина покриву має бути не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіки 5 м);
- при масовому катанні на ковзанах – завтовшки 25 см.
2. Переходячи замерзлу водойму користуйтеся обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. Якщо їх немає, перш ніж рухатись, необхідно прокласти маршрут і переконатися в міцності льду попереду за допомогою пешні (маленького лому для рубання льоду) чи підручними засобами.
3. Якщо лід недостатньо міцний, припиніть рух і повертайтеся назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ніг від поверхні. В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударами ніг!

4. Обходьте небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Будьте особливо обережні в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.
5. Для групи: йдіть один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Перевозити малогабаритні, але важкі вантажі потрібно на санях або інших засобах з найбільшою площею опори на поверхню льоду.
6. Кататися на майданчиках, влаштованих на водоймі, дозволено лише після ретельної перевірки міцності льоду. Лід повинен бути завтовшки не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.
7. Любителям зимової риболовлі: на невеликому майданчику не пробивайте багато ополонок, не стрибайте і не бігайте по льоду, не скупчуйтесь у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки на відстані 5 – 6 метрів одна від одної. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15 – 20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400 – 500 г – на іншому.
8. І головне – не ходіть на замерзлі водойми поодинці: удвох або в компанії і веселіше, і безпечніше! =)

Матеріали до теми:
На Рівненщині врятували чоловіка, який провалився під лід
Школярі з Рівненської області - призери «Школи безпеки»
Поради рівнянам, як не впасти в ожеледицю

Як без шкоди здоров'ю вийти з посту

Поради, що допоможуть свідомо харчуватись і почуватись добре на свята.
переглядів: 138
Як приготувати ідеальну глазур для паски: з маршмелоу, згущенкою або маренгою

Три смачні та незвичайні рецепти глазурі для паски — з маршмелоу, згущеним молоком та на основі швейцарської меренги.
переглядів: 133
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 143
До програми «Доступні ліки» включили нові препарати

Це лікарські засоби для вагітних та онкохворих.
переглядів: 182
Тату на пальцях — головний тренд 2025 року за версією Barb

У 2025 році трендом стануть маленькі татуювання на пальцях — символічні, стильні й мінімалістичні. Експерти Barb.ua розповідають, чому цей тренд набирає популярності та як обрати ідеальне тату.
переглядів: 103