"Ранкова кава": Інноваційний метод лікування грибка у Рівному [Фото+Відео]
знань, адже з’являються нові технології, пристрої та методи, і їх потрібно опановувати, щоб бути висококласним фахівцем. Про нові методи, які нині використовують дерматовенерологи у Рівному, дізнаємося від провідного дерматовенеролога Сергія МАЛЕША.
— Я працюю дерматовенеролом у Рівненському шкірвендиспансері. Займаю цю посаду впродовж 11 років. Крім того, працюю приватним дерматологом у салоні краси та здоров’я “Єва”, що на вулиці Костромській, 41 у Рівному. У 2001 році я закінчив Ужгородський державний медичний університет. Моя спеціалізація була — лікар. Потім пройшов інтернатуру у Львові і з того часу працюю на посаді дерматовенеролога.
ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ
— А чому вирішили стати саме дерматовенерологом? Є ж багато на-
прямків медицини.
— Так сталося, напевно, завдяки тим людям, які зустрілися на моєму життєвому шляху, які мене вчили, прищепили мені інтерес та цікавість до цієї проблематики. Хочеться розповісти і наголосити, що у дерматології більше 2,5 тисячі хвороб, в той час, коли у деяких інших галузях медицини їх від 120 до 150.
Чому це важливо? Бо люди часто думають, що дерматологія — це вузька спеціалізація. Насправді ж це зовсім не так. Спектр хвороб набагато ширший. Ускладнення хвороб шкіри ще і в тому, що часто прояви на шкірі є ознаками проблем, які існують в організмі людини. Тим самим, щоб вилікувати пацієнта, потрібно “докопатися” до першопричини цього, а далі лікувати вже зовнішні вияви хвороби. Наголошу, що у нашому, рівненському, шкірвендиспансері один з найкращих колективів, тому тут приємно працювати. У процесі роботи ти здобуваєш нові знання, отримуєш практичні навички і найголовніше — задоволення від того, чим займаєшся.
— Суспільство нині дуже швидко розвивається. Разом з тим розвиваються і різні галузі медицини, з’являються нові лікувальні прилади, методи лікування. Як ознайомлюєтеся з новинками та нововведеннями?
— Я та більшість моїх колег постійно відвідуємо різні конгреси, зокрема, ті, які проводить Асоціація дерматовенерологів України. Особисто я також постійно відвідую приватні тренінги, які стосуються моєї спеціалізації. Це варто робити, щоб почути про нові технології, які використовують в світі, про нові методи лікування. Адже за останні 10 років медицина дуже розвинулася і стала інакшою. Ми зараз на такому етапі, коли медицина розвивається, можу сказати, навіть швидше, ніж інші галузі, наприклад, фізика чи математика. Тому постійно слідкую за інформацією про навчальні заходи з підвищення кваліфікації і впевнений, що їх варто відвідувати.
— Продовжуючи тему інновацій — я знаю, що трохи менше року тому ви привезли до Рівного один з потужних, сучасних, дійсно інноваційних приладів — лазер, який допомагає боротися з такою хворобою як грибок. Розкажіть про це детальніше.
— Більше десяти місяців тому у центрі краси та здоров’я “Єва”, де я працюю, з’явився неодимовий лазер. Сам по собі неодимовий лазер — це винахід не новий, але один з напрямків його роботи — це боротьба з грибковим ураженням нігтів. Ця методика з’явилася відносно нещодавно, у 2011 році, але вже встигла себе добре зарекомендувати. На теренах медицини — це справжня інновація, ця методика пройшла перевірку в Америці. Лікарі знають таку організацію FDA — це федеральна служба з перевірки якості лікарських препаратів, і відомо, що якщо ця федерація дозволяє використання препарату, то це — своєрідний знак якості. Адже це — справді найсуворіша перевірка. Отже, така методика лікування грибка пройшла схвалення в США і отримала поширення у дерматологічній практиці.
ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ
— Тобто у Рівному працює лазер, який привезли з Америки?
— Ні, я дізнався усі ці характеристики цього лазера і замовив такого самого,тільки з Гонконгу. Цей лазер уже встиг добре зарекомендувати себе, і мені особисто дуже приємно на ньому працювати. Це не є безумовна альтернатива чи методика, яка перекреслює усі попередні, але це — справді один із найсучасніших методів лікування заражених нігтів. Ті, хто стикалися з грибком, знають як важко впоратися з цією хворобою. Ускладнювати лікування можуть і супутні хвороби, і це ускладнює процес лікування. Таким пацієнтам справді неабияк стає у пригоді лазерна терапія.
— А які переваги саме у лікуванні лазером?
— Він дозволяє при самій процедурі, якщо відбувається тільки лікування лазером чи як доповнення до інших методів лікування, полікувати грибковi ураження нігтів. Сеанси потрібно проводити один раз на тиждень, і сам процес займає в середньому 15 хвилин. Перед тим, як робити саму процедуру, я усіх своїх пацієнтів направляю у шкірвен диспансер, щоб вони зробили аналіз і виявили який саме це грибок. Із
практики можу сказати, що не усі види грибка однаково піддаються лікуванню як лазером, так і за допомогою медикаментів. В середньому для лікування потрібно пройти 5-6 процедур, але все залежить від степеня ураження нігтя. Процедура безболісна і не має усклад-
нень.
— Зрозуміло, що це в середньому 5-6 процедур, а скільки коштує одна процедура лікування лазером?
— У нас цінова політика залишилася така, яка і була з самого початку, ми ціни не піднімали. Одна така процедура на один ніготь коштує 70 гривень. Я не вважаю, що це є занадто дороговартісна процедура. Для прикладу, якщо у людини уражений один ніготь, то зрозуміло, що економічно вигідно для пацієнта — використати лазер. Якщо уражені
всі нігті, то, може, лікування таблетками вийде справді дешевшим, але тут також потрібно рахувати. Коли людина приходить на консультацію, ми з нею обговорюємо це питання. Тобто є індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
— А якщо в людини є якісь супутні хвороби, то чи можна проводити лікування лазером?
— Я можу порадувати тих, хто має важкі хвороби, такі як цукровий діабет, захворювання печінки, нирок, і їм протипоказані таблетовані форми лікування. Тоді на перший план для людини виходить лікування саме лазером. Я радий, що за допомогою таких інноваційних методів ми можемо допомагати нашим пацієнтам. Тоді людині приємно, що вона вилікувалась, і я, як лікар, також відчуваю маленьку особисту перемогу.
ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ
Центр краси та здоров’я “Єва”
м.Рівне,
вул.Костромська, 41,
тел. (0362) 69-00-00,
(067) 294-10-60
Статті до теми:
"Ранкова кава": МРT - найбільш повне обстеження організму
"Ранкова кава": де у Рівному навчитись робити масаж професійно?
лікування, грибок, дерматовенеролог, дерматолог, Сергій Малеш, Ранкова кава, ранкова кава з Ольгою Данилюк
З'явився новий застосунок для емоційного благополуччя українців "єЗараз"
В умовах сучасної дійсності, сповненої стресів та викликів, українці отримали новий інструмент для підтримки свого емоційного здоров'я. Міністерство каламбурів України, у співпраці з креативною агенцією I AM IDEA та стартап-студією Kiss My Apps, презентувало мобільний застосунок "єЗараз".
переглядів: 130
Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: поліція викрила групу шахраїв
Столичні кіберполіцейські спільно зі слідчими Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора припинили діяльність шахраїв із Черкащини, які реалізували схему привласнення донатів, зібраних на потреби ЗСУ.
переглядів: 155
СБУ та Нацполіція запобігли замаху на життя високопосадовця МОЗ
Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції запобігли убивству першого заступника Міністра охорони здоров’я.
переглядів: 165
20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту
242 дні. Майже 8 місяців оборони Донецького аеропорту увійшли в історію як символ хоробрості та незламності українських воїнів.
переглядів: 171
Прогноз магнітних бур на 19-21 січня
Магнітні бурі можуть впливати на атмосферний тиск, що в свою чергу викликає головний біль, втому та стрес у деяких людей.
переглядів: 563