Рівненщина: психологи допомагають військовослужбовцям
- У певні дні ми відвідуємо Рівненський військовий шпиталь і зустрічаємося з військовими, — розповідає завідувач кафедри психолого-педагогічних дисциплін Острозької академії Марія Шугай. — Спочатку проводимо групові зустрічі, на яких розповідаємо про те, чим можемо їм допомогти. Потім працюємо індивідуально. До речі, психологічну підтримку й психосоціальну реабілітацію ми надаємо не тільки учасникам бойових дій, а й їхнім сім’ям, родичам, друзям, знайомим з метою зниження впливу на них стрес-факторів. Дуже цінна перша фаза зустрічей. Для постраждалих важливо отримати підтримку, стабілізувати їхній стан. Під час другої фази здійснюється адаптація пацієнтів до звичайного життя. Їм важливо повернути ті цінності, які були до війни, та можливість займатися своєю улюбленою справою. Із військовими, які через певний період часу повертаються в зону бойових дій, практикуємо інший спосіб роботи. Для них важливо сформувати в собі необхідний для цього ресурс й очікування того, що вони повернуться додому живими.
Лабораторія «Психологічна підтримка та реабілітація постраждалих унаслідок бойових дій» планує розширити напрями роботи. Адже в майбутньому постане необхідність розробки моделі психологічної підтримки та реабілітації постраждалих осіб із врахуванням особливостей українського контексту.
Учасники лабораторії розробили програму інформаційного супроводу фахівців-психологів, що працюють із людьми, які переживають кризову ситуацію в Україні. Програма включає проведення інтервізійних груп психологів-практиків, спеціалізованих лекцій, науково-практичних семінарів про можливості психологічної та психотерапевтичної допомоги.
А ще фахівці лабораторії впроваджують проект «Друге дихання» у Рівному. Його мета — психосоціальна реабілітація вимушених переселенців. Також вони зініціювали проведення низки семінарів, присвячених короткостроковій психологічній допомозі учасникам бойових дій, роботі психолога із посттравматичним стресовим розладом і травмою, вивченню симптомів та методів боротьби з депресією.
За матеріалами прес-служби Острозької академії.
Статті до теми:
Представники Айдару вимагають вибачення від депутата Рівнеради
Міноборони: за весь час в АТО загинули 917 військових, більше 3 000 поранено
Керівник району на Рівненщині повернувся з АТО


Національний університет "Острозька академія", психолог, бійці, Антитерористична операція
У Туреччині стався потужний землетрус: Відомо про сотні загиблих та поранених

237 загинули і 639 отримали поранення в Сирії в результаті серії потужних землетрусів, центром яких стала південно-східна Туреччина.
переглядів: 290
У Польщі зросла вартість проїзду потягами: як при цьому економити українцям?

Польська залізнична компанія PKP Intercity повідомила про подорожчання квитків на 12,8-17,8%, залежно від типу потяга. Нагадаємо, хто саме має знижки на проїзд:
переглядів: 532
Нова заборона у Netflix: що за новація

Компанія Netflix втрачає багато коштів через те, що понад 100 млн людей не сплачують за послуги, а користуються чужими обліковими записами для перегляду фільмів. У компанії вирішили заборонити користувачам ділитися паролем від свого акаунта з друзями, передає "Дивогляд".
переглядів: 521
У Франції помер зірка світу моди Пако Рабан

У 88-річному віці помер відомий дизайнер іспанського походження Пако Рабан. Знаменитість пішов із життя 3 лютого вдома у Бретані. Причина смерті поки що невідома. 18 лютого зірці світу моди могло б виповниться 89 років.
переглядів: 516
В Києві зафіксували 16 температурних рекордів

Як повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського, у січні у Києві зафіксували 16 температурних рекордів. За спостереженнями кліматологів, середньомісячна температура повітря січня у Києві склала -0,3°С, що вище кліматичної норми на 2,9°С. Він увійшов у десятку найтепліших з 1881 року.
переглядів: 622