Рівненський священик - про ставлення церкви до гороскопів
Рівненський священик, протоієрей Василь (Приходько) ділиться роздумами з цього питання:
- На початку Нового року чимало людей цікавляться астрологічними прогнозами на рік. Церква дивиться на це зовсім іншими очима. Сучасна окультна наука, яка давно стала неконтрольованим бізнесом, перекручує чимало фактів, щоб тільки не говорити про те, що всі ці науки є ворожбицтвом. А всяку ворожбу церква засуджує, бо це спілкування з демонськими силами. Ці сили часто хочуть звернути людину з правильного шляху, щоб усе знищити і змінити в житті людини.
Багато видань публікують гороскопи і не думають, що церква негативно ставиться до цього. Хитрий диявол,який стоїть за різноманітними гороскопами, назвав місяці різними зодіакальними знаками, а кожен рік - різними тваринами. Для того він це зробив? Щоб принизити працю Творця. Людина, читаючи і вірячи у все це, не покладається на Бога, а вірить лише у творіння Боже, яким є та чи інша тварина. Так, звісно, люди завжди звертали увагу на розташування світил у небі для того, щоб знати, коли сіяти, чи коли буде зміна погоди. Але це не означає надавати зіркам і планетам такого сакрального змісту, як це роблять автори різноманітних гороскопів. Людина не повинна думати, що щось нею керує. Бог створив людину вільною, вона має волю діяти і створювати
світ навколо себе. А найголовніше – людина створена за образом та подобою Божою, то як нею може керувати планета чи фатум?! Без Божої помічі та чи інша подія не зможе ніколи статися.
Багато людей кажуть, що колись же, мовляв, були пророки, які говорили про прихід Месії, то чому не можуть такі бути зараз? Так, але пророки сповіщали за декілька тисячоліть про прихід Месії. Таким чином Бог впливав на суспільство і прагнув виправити духовне життя людства. Зараз же теж багато говорять про пророцтва, але треба дивитися на те, хто дає ці пророцтва. Ми знаємо, що святі пророкували чимало подій і обставин, але натхнення на це їм давали добрі божественні сили. Екстрасенси ж чи медіуми використовують злі сили, відтак і вплив на людське життя вони несуть відповідний. Тому треба слухати голос церкви і саме за її принципами рухатися по життю.
Коли ми не віримо Творцю, не покладаємо на Нього надію, і водночас не усвідомлюємо себе як творіння Боже, створене за його образом і подобою, ми дозволяємо контролювати нас іншим. Шукаємо простіші виходи з ситуацій і не хочемо змінювати своє життя вчинками. Нам легше вірити в планету, зодіак чи ще щось, але ми чомусь, не думаємо про те, щоб просити підтримки в молитвах до Бога. Отже, церква закликає вірян не купуватися на такі диявольські спокуси, якими він хоче погубити людську душу.
Статті до теми:
ФОТО: Як у Рівному молились за Україну
Рівненський священик Василь Приходько: "Головне, що ми можемо робити для Бога – це творити добро"
парафія, церква, гороскоп, Прот. Василь Приходько, рівненський священик
В Україні посилять безпеку в школах: Рада ухвалила новий законопроєкт
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11543 у першому читанні, який передбачає запровадження обов’язкових заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти.
переглядів: 51
Зміни у зимовому розкладі Укрзалізниці: нові рейси до Карпат і Харкова
В новому графіку руху на 2025 рік пасажири отримають кілька важливих новинок.
переглядів: 74
У Рівному відкриють меморіальну дошку в пам'ять про Ярослава Гранітного
Завтра, 22 листопада, о 8:50 на фасаді Рівненського ліцею №8 відбудеться відкриття дошки пам'яті загиблому Герою Ярославу Гранітному
переглядів: 256
Зрадників України позбавлятимуть державних нагород: деталі закону
20 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт №11410, який регулює механізм позбавлення державних нагород осіб, що вчинили тяжкі злочини чи підтримують російську агресію.
переглядів: 386
Реформа МСЕК в дії: як зміниться підхід до оцінювання інвалідності
Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт, який створює нову систему оцінювання повсякденного функціонування експертними командами замість застарілих та корумпованих МСЕК.
переглядів: 399