Чи буде в Рівному податок на собачі будки?
– Перш за все, хочу наголосити, що цей законопроект виходив від уряду. Місцевим радам встановили маржу в межах від 0,1 до 2% від мінімальної зарплати за квадратний метр нерухомості. Саме в таких межах ми отримали право встановлювати ставку податку. Міський голова вірно зауважив: ми опинились як на розтяжці. З одного боку — необхідність наповнення бюджету. Саме для пошуку додаткових його джерел уряд і прийняв цей закон. А з іншого боку — інтереси виборців, які повинен відстоювати кожен депутат. А це і підприємці-власники комерційної нерухомості, яким і так важко працювати в нинішніх умовах, і прості громадяни, які мають квартири, житлові будинки, підсобні приміщення біля них.
Напередодні сесії ми з депутатами зідзвонювались, кулуарно зустрічались і жваво обговорювали, як діяти в цій непростій ситуації. Більшість із нас погодились: потрібно звести до розумного мінімуму те додаткове податкове навантаження, яке ляже на плечі підприємців і простих громадян після запровадження цього закону. А отже, ставки оподаткування житлової і комерційної нерухомості потрібно звести до прийнятного мінімуму. І це нам вдалося: після напруженої двогодинної дискусії ставки затверджено вдвічі менші, ніж ті, які попередньо пропонувала бюджетна комісія. Після ухвалення цього рішення на обличчях своїх колег-депутатів я бачив задоволення. Вважаю, що нам вдалося знайти “золоту середину”.
А тепер поясню детальніше, в чому полягають ці податкові нововведення.
Комерційна нерухомість
Власники об'єктів комерційної нерухомості сплачуватимуть 0,5% від мінімальної зарплати (1218 грн) за 1 квадратний метр площі на рік. Особисто мене як підприємця цей закон торкнувся напряму — за свої об'єкти я додатково сплачу до міського бюджету більше 100 тисяч гривень.
Квартири
Оподатковуватись в розмірі 0,5% від мінімальної зарплати буде житлова площа, яка перевищує 70 квадратних метрів. Поясню виборцям, що більшості з них нововведення взагалі не торкнеться. Взяти наприклад мій виборчий округ, що в районі автовокзалу. Там більшість будинків — багатоповерхові, серед квартир чимало трикімнатних. Але площа більшої частини квартир не перевищує 70 квадратних метрів. Тому оподатковуватись ця нерухомість не буде.
Якщо ж площа вашої квартири більша за 70 квадратних метрів, податок сплачуватиметься з різниці між фактичною площею і 70 квадратними метрами. Наприклад, площа квартири — 80 “квадратів”. База для оподаткування — різниця в 10 квадратних метрів. Ставка податку — 0,5% від мінімальної зарплати (1218 грн), тобто 1218 х 0,5% = 6 грн 14 коп. за один квадратний метр на рік. Отже, загалом цього року ви повинні будете сплатити 6, 14 грн х 10 кв. м = 61 грн 40 коп.
Житлові будинки
Тут оподатковуватись буде площа, яка перевищує 150 квадратних метрів. (Тобто, знову ж таки, більшості виборців це не торкнеться). Ставка така сама, як і на квартири, – 0,5% мінімальної зарплати.
Отже, якщо площа вашого будинку, наприклад, 200 квадратних метрів, податок сплачуватиметься з різниці між фактичною площею і 150 квадратними метрами. Це 50 “квадратів”. Множимо їх на 0,5% від мінімальної зарплати (6,14 грн) — виходить 307 гривень на рік.
Хочу сказати, що нам пропонували оподатковувати за ставкою 0,1% і об'єкти, які є практично біля кожного будинку і часом займають майже таку саму площу, як і сам будинок. Це навіси, літні кухні, тимчасові приміщення, можна сказати, що і собачі будки. Це викликало обурення в депутатів. Нам вдалося переконати міського голову, що цей вид нерухомості взагалі не повинен обкладатись податком. Бо це взагалі не іде ні в які рамки — брати з людей гроші за навіс для дров у дворі будинку.
Насамкінець наголошу: нам вдалося знайти компроміс. Бюджет, про наповнення якого турбується міський голова, отримає додаткові надходження на вирішення комунальних проблем. А люди, яких торкнеться закон, не відчуватимуть себе обдертими. Адже нам вдалося звести додатковий податковий тягар на громадян до того мінімуму, який могли собі дозволити в цій ситуації. Але є якась межа, з якою можна миритися. Не можна безкінечно вводити нові і нові податки, бо так можна знищити малий і середній бізнес. А він сьогодні є основою наповнення міського бюджету. Тому я як депутат разом з колегами по міській раді буду і надалі в конструктивних дискусіях шукати такі компромісні рішення, які будуть в інтересах рівнян.
До теми:
Депутат Рівнеради Олександр Бабат допомагає рівненським школам
На сесії Рівнеради Олександр Бабат не залишився байдужим до бійців АТО
Депутат Рівнеради Олександр Бабат допомагає людям самоорганізуватися і навести порядок

квартири, житлова нерухомість, комерційна нерухомість, депутат Рівнеради, Олександр Бабат, оподаткування, нерухомість
Exist.ua – коли важлива якість та надійність запчастин

Exist.ua: великий вибір автозапчастин і моторних олив, пошук за VIN, мобільний додаток і швидка доставка по Україні для вашого авто
переглядів: 28
Кавовий ритуал: як зернова кава змінює ваші ранки

Ранок — це не просто початок нового дня, це також час, коли ми налаштовуємося на правильний темп дня і формуємо свій настрій. У багатьох людей цей момент не обходиться без чашки ароматної кави. Але є різниця між справжньою зерновою кавою і швидким розчинним напоєм. Зернова кава — це якість та насичений смак. Хоча вона вимагає трохи більше часу та уваги при приготуванні, вона приносить набагато більше задоволення. Від процесу помелу до першого ковтка — це особлива медитація, яка допомагає сповільнитися, зосередитися і почати день усвідомлено.
переглядів: 66
Як вберегти домашніх тварин від кліщів

Розпочався період кліщі настільки поширені, що підчепити паразита можна не лише в лісах та на садово-городніх ділянках, але й в міських парках та на газонах.
переглядів: 1181
Жителі вулиці Мельника — тимчасово без води через ремонт

Сьогодні, 28 квітня, у зв’язку з ремонтними роботами на водопроводі частково припинено водопостачання на вулиці Мельника.
переглядів: 231
Як відіпрати траву з джинсів: ефективні методи видалення плям

Плями від трави на джинсах – не вирок! Існує щонайменше 6 ефективних способів повернути одягу бездоганний вигляд.
переглядів: 352