Як депутат Рівнеради виступила на Конгресі Ради Європи [+Фото]
Про свої враження від почутого Світлана Кирилівна розповіла на своїй сторінці у фейсбук:
Повернулась з засідання 28-ї пленарної сесії Конгресу місцевих і регіональних Влад Ради Європи.
Тематика Конгресу 2015 року: Місцеві відповіді на виклики в галузі прав людини – міграція, дискримінація, соціальна інтеграція. Серед найважливіших питань, що розглядались:
- регіональний аспект децентралізації влади в Україні;
- місцеві та регіональні влади, що стикаються з потоками мігрантів та внутрішньо переміщених осіб;
- боротьба з тероризмом, антисемітизмом, ісламофобією та мовою ненависті;
- критерії участі у місцевих і регіональних виборах;
- захист прав дітей в умовах економічної кризи;
- молодь і демократія;
- участь жінок в політичному житті на місцевому рівні та ін.
Думки суперечливі. Серед плюсів: Європа ще вірить в те, що реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади в Україні відбудеться (прийнято План дій по Україні на 2015-2017 роки); Стабільно відстоюють Україну Польща, Литва, Великобританія, Австрія, Норвегія, Бельгія.
Викликає тривогу: ми і надалі програємо інформаційну війну Росії, європейці мало знають про реальний стан справ в Україні, натякають, що пора б Україні рішучіше впроваджувати реформи.
Шокувало неприємно: на відкритті сесії вшанували пам'ять тих, хто загинув внаслідок терористичних актів у Парижі, Копенгагені і Тунісі - однак головуючий (Президент Конгресу, Франція) навіть не згадав за тисячі загиблих мирних жителів України. Довелось, використовуючи міжнародну трибуну, бити на сполох фактами.
Особисто мала 6 виступів у всіх інституціях Конгресу(політичній групі європейських консерваторів і реформаторів ECR, комітеті поточних справ; презентації Конгресу у сфері місцевого врядування в країнах учасницях Східного Партнерства, на пленарних засіданнях).

Виступ 25.04.2015 на пленарному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.( з 1год.34хв. на вкладеному відео).
Термінові дебати: відповідь радикалізації в містах і регіонах Європи; боротьба з тероризмом, антисемітизмом, ісламофобією та мовою ненависті.
http://clients.dbee.com/coe/webcast/index.php…
Пане Президенте! Шановні члени Конгресу!
В Україні з березня 2014 року існує два осередки тероризму – ДНР та ЛНР. Вони свідомо здійснюють на територіях Донецької та Луганської областей України терористичні акти, направлені на залякування населення, вбивства мирних громадян, захоплення заручників та адміністративних приміщень, провокації військового конфлікту з метою змінити конституційний лад та територіальну цілісність України.
З часів оголошення режиму тиші, у відповідності до Мінських домовленостей, постійні його порушення забрали життя 230 українських солдат і 148 цивільних мешканців.
8 червня 2014 року бойовики так званої ДНР катували та вбили 8 священників і парафіян протестантської церкви в українському місті Славянськ. 13 січня 2015 року терористи обстріляли пасажирський автобус поблизу українського міста Волноваха, не зважаючи на оголошений режим тиші - вбито 13 та поранено 15 українських мирних громадян. У лютому 2015 року обстріляли мирний квартал українського міста Маріуполь. Загинуло 38 і поранено близько 170 осіб.
Цього ж місяця – вибух під час мирної ходи (в пам’ять про річницю розстрілу Небесної Сотні на Майдані), в місті Харків, де загинуло 4 молодих українців. За останній рік від рук терористів в Україні загинуло 65дітей, 170 – отримали поранення. А ще щотижневі, майже як за графіком, вибухи волонтерських центрів в Одесі, Харкові та інших містах України. І це не повний перелік актів тероризму.
Жертви літака МН 17,(298 чоловік із 17 країн світу) і пасажири автобуса поблизу Волновахи, мешканці Маріуполя, парафіяни протестантської церкви в Славянську, Шарлі Ебдо і жертви релігійних фанатиків у Паризькому кошерному магазині – всі вони з різних країн, та померли в одній війні – війні терору. Війна – першоджерело тероризму.
Проте й серед терористів (разом з російськими солдатами) загинуло близько 10 тисяч осіб. Реальна кількість замовчується, ці цифри будуть розсекречені мабуть через роки. Адже й досі російська влада стверджує, що зелені чоловічки в Криму, псковська дивізія, сибіряки-буряти – це лишень російські солдати, що заблукали на території України.
Причина тероризму в Україні – допомога терористам постачанням важкої зброї з Росії, а саме танками, реактивними системами залпового вогню «Град», бронетранспортерами та боєприпасами. У зв’язку з цим звертаюсь до російської делегації закликати керівництво своєї країни до припинення подібних дій, через які Росія, будучи державою - агресором після незаконної анексії Криму, поступово стає державою, що фінансує і заохочує тероризм.
Виступ – запитання до заступника регіонального міністра Бельгії Ізабель Вейкманс. (Бельгія головує в Комітеті Міністрів Ради Європи)(.з 1год.27хв. на вкладеному відео
http://clients.dbee.com/coe/webcast/index.php…
Комітет міністрів Ради Європи прийняв близько 10 рішень, метою яких є урегулювання ситуації в Україні і припинення російської агресії. Наш Конгрес також прийняв відповідну Декларацію, в якій закликав Росію припинити військову агресію і всі засоби тиску на Україну. Росія категорично відмовляється виконувати усі ці рішення! Так званий гуманітарний конвой, про який щойно розповідали члени російської делегації, – це приховане постачання зброї з Росії до бойовиків терористичних організацій ЛНР та ДНР.
Як Бельгійське головування планує домагатися виконання Росією рішень Комітету міністрів та інших органів Ради Європи? Якою ж має бути реакція Організації на нехтування її нормами та стандартами?
До теми:
Досьє Богатирчук-Кривко Світлана Кирилівна
ВІДЕО: "ТелеМайдан" на "Рівне 1": Світлана Богатирчук-Кривко та Юрій Супрунюк - про євроінтеграцію

Світлана Богатирчук-Кривко, депутат Рівнеради, засідання, Рада Європи
Прогноз погоди у Рівному на 8 травня: яких сюрпризів чекати містянам

Синоптики вже оприлюднили прогноз погоди у Рівному на 8 травня та розповіли про те, яким буде цей день.
переглядів: 111
У Рівному на дитячому майданчику знайшли підозрілий предмет: викликали спецслужби

Сьогодні, 7 травня, мешканка Рівного виявила підозрілий предмет на одному з дитячих майданчиків міста та одразу повідомила про це поліцію.
переглядів: 159
У Рівному відкрили проїзд по Пересопницькій: організовано рух і прибрано стихійну торгівлю

У Рівному відновлено рух транспорту по вулиці Пересопницькій.
переглядів: 164
Рівне планує придбати десять вживаних тролейбусів за 32 мільйони гривень

Комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» має намір оновити рухомий склад, закупивши десять вживаних тролейбусів Škoda 24Tr. Відповідна інформація оприлюднена на порталі публічних закупівель Prozzoro 6 травня.
переглядів: 166
У Рівному за тиждень винесли майже 650 постанов за порушення правил паркування

Протягом минулого тижня інспектори з паркування Департаменту муніципальної варти Рівного оформили близько 650 постанов щодо водіїв, які порушили правила зупинки та стоянки транспортних засобів.
переглядів: 161