У Рівному можуть перейменувати кілька вулиць
Один з найбільших проспектів Рівного і нині носить ім`я уродженця Балкан Олеко Дундича. Ще у Першу світову він встиг повоювати на боці і Австро-Угорщини, і Російської імперії. А згодом, вже у часи Громадянської війни, вступив до лав більшовиків і загинув під Рівним.
А сусідня вулиця названа на честь іншого більшовицького героя часів громадянської війни - Тимофія Черняка, який брав участь у захопленні Рівного у 1919-му, а загинув під Здолбуновом. Обидві постаті в історії Рівного досить суперечливі, констатують історики. Тож сказати однозначно, чи підпадуть вони під дію декомунізаційних законів, наразі важко.
"Олеко Дундич... Так, на боці радянської влади воював. Але ж це людина інтернаціональна, похована у Рівному. А по Черняку - є питання. Як розповідали очевидці, ніякого подвига він не здійснив, а був під час мародерства забитий своїми ж", - говорить історик Галина Данильчук
Назв вулиць із чітким запахом комунізму у Рівному залишилося лише декілька. Окрім Дундича та Черняка - це вулиця польської і радянської соціалістичної письменниці Ванди Василевської. Вона, втім, окрім доносів на українських патріотів, вела активну боротьбу із німецькими окупантами.
"Ванда Василевська в час Другої світової боролася проти фашистів у складі Війська польського, письменниця".
А також вулиці революціонера Григорія Решетнікова, засновниці першої жіночої тракторної бригади Паші Ангеліної; чекіста, а пізніше письменника Аркадія Гайдара, а також одного із засновників компартії США Джона Ріда.
Сергій Семенець, начальник управління містобудування та архітектури Рівного:
"Заяв з пропозиціями перейменувати ці вулиці до нас не надходило, отож вони є. Втім, ми готові розглянути відповідні пропозиції і в разі потреби присвоїти їм нові назви".
До слова. внести такі пропозиції на розгляд спеціальної комісії можуть як депутати Рівненської міської ради, так і громадські організації, чи пересічні рівняни. Міські чиновники кажуть, що можливе перейменування вулиць ніяк не позначиться на гаманцях рівнян. У такому разі мешканцям будинку просто потрібно буде безкоштовно змінити реєстрацію. Та й то - лише за бажанням. Тим часом, самі рівняни до вірогідного перейменування вулиць Дундича, Черняка, Гайдара та інших ставляться по-різному: хтось підтримує, а хтось не розуміє, навіщо це робити.
Нагадаємо, так званий декомунізаційний закон Президент України поки що не підписав.
За матеріалами takeinfo.net
Читати також:
Вчитель з Рівненщини - проти зірки на українських орденах
Яку радянську символіку відмінили?
На фасаді Рівненського ліцею №8 відкрили меморіальну дошку Ярославу Гранітному
Сьогодні, на фасаді Рівненського ліцею №8, встановили меморіальну дошку в пам’ять про Ярослава Гранітного — Героя, який віддав своє життя за незалежність України.
переглядів: 20
На Рівненщині під час пожежі у будинку виявили тіло чоловіка
22 листопада, о 09:52, до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку в селі Гранівка, Дубенського району.
переглядів: 67
Спільна робота служб у Рівному: 75-річного чоловіка успішно ушпиталили
У Рівному рятувальники, медики та поліція допомогли чоловікові, який не міг покинути квартиру.
переглядів: 62
У Ріному авто злетіло з дороги та перекинулося
Учора, 21 листопада, близько 18:00 на вулиці Богоявленській у Рівному сталася дорожньо-транспортна пригода.
переглядів: 70
Смертельне ДТП у Рівному: водій вантажівки збив 57-річну жінку
20 листопада, близько 18 години на спецлінію 102 повідомив 66-річний житель Рівного, що по вулиці Млинівській на дорозі виявив травмовану жінку, однак поруч жодного транспортного засобу не було
переглядів: 127