Коли садити огірки у відкритий грунт [+ПОРАДИ]
Ділянку для вирощування огірків обираю добре освітлену, захищену від вітру й багату на перегній. Вона має бути досить просторою, бо огірки ростуть швидко. Заздалегідь готую грунт – перекопую і розпушую, щоб добре прогрівся. Огіркову плантацію розміщую на місці, де до цього вирощувала помідори, капусту, зелень і овочі або бобові (крім квасолі). Памятайте, огірки не люблять гарбузових попередників.
Поради рівнянам, як зменшити вміст нітратів у ранніх овочах
Огірки саджу розсадою або висіваю насінням безпосередньо в грунт.
Насіння огірків купую, частіше гібридне (на пакетиках є надпис F1). Рослини з такого насіння краще запилюються і дають досить великий урожай. Але беру і своє, тільки трирічної давнини (огіркове насіння зберігає здатність проростати і через 7-8 років). З такого насіння огірки розвиваються повільніше, але утворюють набагато більше квіток, а відповідно і більше плодів, ніж з минулорічного насіння. Рослини виростають більш стійкими до вірусів та хвороб.

Насіння висіваю сухим або попередньо замоченим у воді. Краще сіяти сухе насіння, оскільки воно поступово набухає і проростає при більш сприятливих умовах. Але щоб прискорити проростання насіння, я замочую його у воді кімнатної температури до накльовування.
Пам’ятайте, якщо ви купили оброблене (забарвлене) насіння огірків, його замочувати не потрібно.
Готуємо насіння до посіву: поради городникам

Висіваю насіня огірків рядками або в лунки. Перед тим як сіяти, роблю борозенки і добре проливаю їх теплою водою. Сію насіння на глибину не менше 2,5 сантиметрів. Відстань між рядками 70 см, а в рядку між насінинами 8-10 см. Коли саджу в лунки, то для ефективності в одну лунку саджу по 2-3 насінини, а після появи сходів залишаю найміцніший. Сходи огірків з'являються днів через шість, перші паростки помітні вже за 2–3 дні після висіву.

Для посадки використовую і розсаду. Але врахуйте те, що огірки мають досить слабку кореневу систему, що погано позначається на пересадці. Щоб не травмувати кореневу систему при пересадці, насіння на розсаду висіваю у торфоперегнійні горщики і висаджую у відкритий грунт прямо в них тижнів через чотири після посіву.
Гарного Вам врожаю!


Як зберігати капусту, щоб вона не гнила?

Задавалися питанням, чому не вдається зберігати капусту довго? У нас є кілька порад, зберігайте!
переглядів: 301
Чим обробити ґрунт після збирання врожаю: поради городникам

Ми пропонуємо вам простий, дешевий та ефективний рецепт обробки ґрунту та теплиці на оцтової кислотою!
переглядів: 274
Народний рецепт: Гірчичний порошок допоможе перемогти фітофтору

Зараз продовжується боротьба з фітофторою. Продовжуємо пропонувати вашій увазі прості рецепти від народу, які за допомогою простих засобів захистять ваші овочі на городі.
переглядів: 448
Корисний лайфхак: як уберегти помідори від фітофтори

Цей метод допоможе вам буде крутим аграрієм та примусить сусідів по городу скаженіти від заздрощів.
переглядів: 1516
Як пришвидшити дозрівання помідорів: безпечний метод

Якщо на кущах помідорів є безліч зелених плодів, але поки вони не дозрівають, їм можна допомогти. Метод безпечний, без використання хімії.
переглядів: 1411