18.05.2015, 10:30

Сьогодні у Рівному стартує музейний марафон

Цьогоріч святкування традиційне святкування «Музейних гостин» триватиме цілий тиждень і проходитиме у вигляді музейного марафону.
- Ідея проведення марафону виникла неспроста: 18 травня ми святкуємо Міжнародний день музеїв, а вже 24 – традиційні «Музейні гостини», тому й вирішили провести святковий тиждень, - розповідає директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр БУЛИГА.


Отож, Рівненський обласний краєзнавчий музей гостинно запрошує рівнян та гостей міста на святкові заходи музейного марафону:

18 ТРАВНЯ
14:00 Презентація фотовідеоробіт, присвячених Міжнародному Дню Музеїв «Музейні відеопроекти».

Під час представлення відеоробіт, відбудеться прем’єра кліпу, присвяченого музею. До створення відеороботи долучилися відомі люди Рівного. Головні герої, зустрічаючись у музеї переносяться у часі, відвідують різні епохи та часи.

До Дня музеїв у Рівному презентують музичний кліп

19 ТРАВНЯ
11:30 Представлення історичних джерел, щодо репресій українського народу тоталітарними системами та використання їх у музейній практиці, приурочене пам'яті жертв політичних репресій.

Захід відбудеться до Дня пам’яті жертв політичних репресій, який відзначають 17 травня.

20 ТРАВНЯ
15:30 Презентація збірника "Українське повсякдення ранньомодерної доби", який представляє 320 унікальних документів 16 століття.

Видання містить 320 документів з історії життя волинської спільноти XVI ст. Документи розказують про стосунки всередині станів, взаємини різних станів тогочасного українського соціуму: рядової шляхти, міщанства, селянства, духовенства та етнічних груп, що проживали на території Волині.

21 ТРАВНЯ
11:30 Відкриття виставки «Таємниці старої валізи».

На виставці презентуватимуть малюнки учня Г.Косміаді Андроніка Симончука 1930-1940-і рр.

22 ТРАВНЯ
11:00 Презентація альбому «Рівне в мистецтві художників XVІІІ-ХХІ століття.

В альбомі зібрані картини Рівного художників різних епох та часів. Можна буде побачити як мінялося місто впродовж років.

23 ТРАВНЯ
11:00 – 18:00 Переддень «Музейних гостин». Майстер-класи народних майстрів.

Завітавши на майстер-класи, кожен бажаючий зможе долучитися до народного мистецтва та поринути у процес виготовлення найрізноманітніших виробів.

24 ТРАВНЯ
11:00- 18:00 Фольклорно-етнографічне свято «Музейні гостини».

Родзинкою цьогорічних гостин стане «Волонтерська співанка», яка буде проводитися замість звичного виступу етно-гуртів. «Волонтерська співанка» - це формат однієї з акцій по збору коштів для допомоги військовим Благодійного фонду «Руєвит».

Тут можна буде почути виступи яскравих виконавців, долучитись до плетіння маскувальної сітки, взяти участь у патріотичних майстер класах, а також посмакувати волонтерськими смаколиками.

Організатори розповідають, що кошти, зібрані під час «Музейних гостин», будуть спрямовані на допомогу армії.

Читати також:

Музейні гостини у Рівному 2014 - свято народної творчості та українських традицій

Свято творчості та традицій - "Музейні гостини - 2014" у Рівному [Фото+Відео]
Щасливе Рівне