23.05.2015, 14:30

На Березнівщині за підтримки Євросоюзу створюють екологічні туристичні маршрути

У Березнівському районі продовжується робота над реалізацією проекту „Розвиток сільського зеленого та екологічного туризму як планомірна складова економічного розвитку Березнівського району” в рамках програми підтримки регіонального розвитку в Україні, що фінансується Європейським Союзом.
Ініціатори проекту планують створити на Березнівщині екологічні піші, кінні та велосипедні маршрути. До виконання цих робіт залучені науковці Надслучанського інституту Національного університету водного господарства та природокористування. Днями ми зустрілись із учасниками експедиції, що відбувалась у рамках проекту, в селі Маринин на Березнівщині і поцікавились результатами попередніх досліджень. І ось що вони розповіли нам.

Сергій Веремеєнко, професор, доктор сільськогосподарських наук:
- Територія Березнівського району цікава з точки зору споглядання та вивчення геологічної будови краю. В південній частині району характер рельєфу обумовлений підняттям, а місцями і виходами на денну поверхню кристалічних порід Українського кристалічного щита, вік яких сягає 3,5-4, мільярдів років! З цією геологічною структурою (яка простягається від Азовського моря до північних кордонів України з Білоруссю) пов’язані більшість родовищ рудної та нерудної сировини (залізні, титанові руди, родовища первинного каоліну, рідких та дорогоцінних металів, будівельного каменю, напівкоштовного та дорогоцінного каміння (включаючи алмази), тощо).

На маршруті вздовж річки Случ в багатьох місцях можна спостерігати відслонення з виходами кристалічних порід висотою до 10-15 м, на яких можна вивчати геологічну будову, процеси вивітрювання гірських порід, заселення рослинності на вивітрених породах та формування ґрунтів безпосередньо на елювії гірських порід. В цьому місці долина річки Случ максимально звужується та набуває форми каньйону, який за своєю красою та мальовничістю не поступається відомому каньйону річки Смотрич.Віталій Володимирець, доцент, кандидат біологічних наук:
- Територія Березнівщини добре вивчена науковцями. Вперше цю територію вивчав Йозеф Панек. На початку 90-х років проходила у цих місцях ботанічна експедиція під керівництвом Ю.М.Грищенка та Т.Л.Андрієнко. За результатами цієї експедиції було створено ряд заповідних об’єктів і Надслучанський регіональний ландшафтний парк. Експедиція, яку ми здійснили цими днями, знову ж таки підтвердила цінність з точки зору ботаніки цих унікальних місць. Адже на цих територіях можна зустріти рідкісні види рослин, що занесені у Червону книгу України, зокрема плаун колючий, плаун щитолистий, пальчатокорінних плямистий, багатоніжка звичайна, аспленій північний, фітеума колосиста, цегоптерис та інші.
А особливістю саме даної території для Полісся є рослинність, яка зустрічається у місцях виходу гранітів на поверхню.Юрій Ойцюсь, голова правління громадської організації „Спілка велосипедистів Рівного”:
- Ми не раз подорожували мальовничими місцями Надслучанської Швейцарії. Для велосипедистів такі захоплюючі мандрівки є насамперед можливістю побачити унікальні куточки нашого краю, дізнатись нове про ту чи іншу територію. Однак разом із тим потрібно докласти ще чимало зусиль, щоб велосипедистам було зручно подорожувати цією місцевістю. Я маю на увазі і сам маршрут, а також наявність відповідної інформації.Як зазначає Тарас Микитин, спеціаліст з туризму проекту, робота над створенням екологічних туристичних маршрутів на Березнівщині нині вже розпочалась, тож маємо надію що уже літом усі бажаючі - і фахівці, і науковці, і студенти, і звичайні туристи, які прагнуть відпочивати на Рівненщині - зможуть пройти, проїхати, доторкнутись до чудових краєвидів, провести свій відпочинок і дізнатись багато нового про свій рідний край.

Віталій Ничипорук, голова Березнівської районної ради:
- У 2014 році Березнівська районна рада разом із партнерами, Надслучанським інститутом НУВГП і громадською організацією "Рівненський центр маркетингових досліджень", виграли грант на реалізацію проекту "Розвиток сільського зеленого та екологічного туризму як планомірна складова економічного розвитку Березнівського району" у рамках програми Європейської комісії "Підтримка політики регіонального розвитку України". Реалізація цього проекту допоможе нам згодом створити на базі проектованого Національного парку центр сільського зеленого туризму, де мали б змогу відпочивати не тільки березнівчани. Планується створити етнопоселення, екологічні стежки, провести навчання для тих, хто бажає розпочати бізнес на території проектованого парку.

Розраховуємо на те, що реалізація цього проекту за підтримки Представництва Європейського союзу в Україні сприятиме не тільки розвитку зеленого туризму на території парку та збереженню місцевих традицій, а й стане поштовхом для інших громад району.

Як голова районної ради, хочу зазначити, що участь у грантових проектах дозволяє не тільки відшукати додаткові кошти на потреби місцевих громад, а й згуртувати саму громаду навколо вирішення спільної проблеми. Ініціатива має йти саме від людей, які повинні брати безпосередню участь у реалізації спільної ідеї, втілення якої вирішувало б певні проблеми вулиці, села чи селища. Відтак і зростатиме почуття відповідальності та поваги у всіх членів громади за збереження результатів спільної праці. А для органів влади - сільської, районної чи обласної - участь у ініціативних проектах громад є унікальною можливістю перетворити хитку довіру простих мешканців до владних структур сьогодні у впевненість в діях можновладців завтра.

Місцева ініціатива, взаємна підтримка та відповідальність між громадами та владою і є основами місцевого самоврядування. Тому зростання активності територіальних громад в управлінських процесах на місцях є невід'ємною частиною майбутнього комплексу реформ на які давно вже чекає Україна.

До теми:

На Рівненщині розвивати туризм допоможе Євросоюз [Фото+Відео]

Проблеми необхідно вирішувати спільними зусиллями, - Віталій Ничипорук
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

04.10, 21:55 Мінлива хмарність, без опадів: погода в середу

04.10, 20:25 В мережі з‘явилися щемкі світлини звільненого з полону воїна з Рівненщини

04.10, 18:55 На Рівненщині унікальне цуценя шукає новий дім та люблячих господарів

04.10, 18:35 Що робити, аби вижити під час ядерного удару: алгоритм дій

04.10, 18:05 У Чернівцях трагічно загинула на службі молодша лейтенантка поліції Таїсія Татарин

04.10, 17:35 Перехід на зимовий час: коли в Україні потрібно переводити стрілки годинника

04.10, 17:20 Рецепт дуже смачного італійського хліба з маслинами, розмарином і томатами

04.10, 16:40 На Рівненщині виявили бомбу часів Другої світової війни

04.10, 16:05 Всесвітній день захисту тварин: володарі Нобельського парку або кого можна зустріти у найкращій перлині Рівненщини

04.10, 15:35 Допомога від Польщі: українські діти з інвалідністю тепер зможуть лікуватися та проходити реабілітацію у Кракові