26.06.2015, 18:15

Бурштинокопачі з Рівненщини перебираються на Волинь

Сотні бурштинокопачів з Рівненської області прямують у сусідню Волинську область в пошуках сонячного каміння.
Днями волинські правоохоронці у лісовому масиві поблизу села Лісове Маневицького району затримали групу нелегальних бурштинокопачів з 26 чоловік. Усі вони – мешканці сусідньої Рівненщини з Володимирецького району. Міліціонери затримали їх під час нелегального видобутку бурштину-сирцю з допомогою лопат. В одного з чоловіків вилучили чималий камінь, який відправили на експертизу. Подію зафіксували, порушене кримінальне провадження.

ВІДЕО: Як у лісах Рівненщини "миють" бурштин

Начальник УМВС України у Волинській області полковник Петро Шпига розповів, що в останні п’ять днів Маневицький район переживає справжнє нашестя бурштинокопачів-гастролерів з Володимирецького району Рівненщини. Щодня з сусідньої області на територію Волині прибувають групи копачів чисельністю від 100 до 300 осіб. Вони як стихійне лихо.

До боротьби з непроханими гостями долучилися громадські формування та навіть місцеві мешканці сіл, на території яких відбувається незаконний видобуток. Ганяють їх практично вдень і вночі. Але вкотре Петро Петрович констатує безсилля правоохоронної системи у питанні покарання упійманих старателів. Максимум, що їм загрожує, штраф. Та й то потрібно довести, що вони прийшли у ліс з лопатами добувати саме бурштин.

Розбірки року - бурштинові війни на Рівненщині [ВІДЕО]

За інформацією видання, такий наплив нелегальних бурштинокопачів на Волинь з Рівненщини пояснюється тим, що в сусідній області працівники СБУ проводять велику операцію. Тож робота багатьох копанок паралізована, і «роботяги» мігрували на Волинь. Окрім того, Маневицький район приваблює їх тим, що тут поки що не опрацьовані навіть верхні шари грунту і видобуток бурштину-сирцю можна здійснювати без залучення техніки. На Рівненщині та Житомирщині нелегальні риють кількаметрові ями з допомогою грейдерів та екскаваторів.

Джерело: http://provolyn.com
Щасливе Рівне