04.07.2015, 12:30

Закордонний паспорт можна буде оформити через інтернет

В Україні запускають пілотний прооект з оформлення закордонних паспортів через інтернет
Пілотні проекти з оформлення держпослуг через інтернет запустяться в декількох містах України уже через пару тижнів.

Оформлення звичайних закордонних паспортів хочуть зробити повністю через інтернет

Клімкін: Україна має позбутися пострадянських паспортів до кінця року
В Україні запускається пілотний проект з оформлення державних послуг в електронній формі на порталі iGov.org.ua. Серед них - оформлення закордонних паспортів, реєстрація авто в МРЕВ, реєстрація місця проживання, отримання довідки про доходи фізичної особи.

Про це написав у Facebook Дмитро Дубілет, директор з інформаційних технологій ПриватБанку і співзасновник ICT Competence Center, який займається розробкою iGov.org.ua.

Перевірити біометричні паспорти можна на 58 пунктах пропуску
До кінця липня у Дніпропетровську і, можливо, інших містах буде запущений пілот по отриманні закордонного паспорта. Дубілет пояснює, яким він буде: "У цьому бізнес-процесі громадянину потрібно приходити у відомство двічі (перший раз - зробити фото і відбитки пальців, другий раз - за готовим паспортом). Від цих візитів ми поки не позбудемося (хіба що не для біометричного паспорта спробуємо прибрати перший візит, давши можливість надіслати фото на паспорт віддалено)".Що буде зроблено:

- Громадяни зможуть заповнити заявку онлайн, що має прискорити весь процес (співробітникові не потрібно буде передруковувати дані з паперового заяви).

- Інтернет-запис в електронну чергу для обох візитів (зараз для громадян головна незручність - необхідність простоювати годинами в чергах, та ще в робочий час) "

Також в чергу через інтернет можна буде записатися для оформлення реєстрації місця проживання. Пілотний проект до кінця липня також запуститься в Дніпропетровську.

Читати також:

Як зареєструвати дитину без паспорта батька [+ПОРАДИ]

До уваги рівнян, дані про дітей не вноситимуться до закордонних паспортів

Поради рівнянам: що робити при втраті закордонного паспорта [+ПОРАДИ]
Щасливе Рівне