14.07.2015, 09:00

“Ріверсайд” у Рівному має заплатити штраф більше мільйона гривень

Питання про те, що буде з будівництвом на вулиці Кіквідзе під назвою “Ріверсайд”, і досі залишається відкритим. Люди, які придбали квартири, не знають, що й думати, а забудовники не хочуть працювати над дозволами на будівництво, щоб завершити його.
Нагадаємо, що тривалий час у пресі та й у місті в цілому обговорюють питання про те, що ж буде з будівництвом на вулиці Кіквідзе. Там забудовники розпочали спорудження житлового комплексу “Ріверсайд”. Нині там зведено майже сім поверхів. Водночас земельна ділянка, на якій проводилося будівництво, не перебувала у власності забудовника. Згідно з документами, вказана ділянка на Кіквідзе, 66 біля річки Устя є власністю територіальної громади та знаходиться в оренді ПАТ “Концерн Хлібпром”. Крім того, на вказаній території знаходиться протирадіаційна захисна споруда, яка перебуває у державній власності та обліковується за РВ ФДМУ по Рівненській області.


Будівельний "бєспрєдєл" по-рівненськи: «Ріверсайд»


Водночас, коли вже було зведено кілька поверхів будівлі, “добросовісні” забудовники все ж вирішили отримати земельну ділянку для свого будівництва. Під час сесії Рівненської міської ради це питання викликало бурхливі дискусії. Так, виступали з трибуни і люди, які називали себе клієнтами, які придбали квартири та громадські активісти. Свою думку з цього питання під час засідання тоді висловив і прокурор міста Рівне.

Як наслідок — проект рішення про виділення земельної ділянки на вулиці Кіквідзе, 66 підтримали тільки четверо депутатів. Тим самим забудовнику так і не вдалося отримати землю. Після цього будівництво на Кіквідзе було припинено.

З призначенням на Рівненщині нового начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Ігоря Мічуди, саме “Ріверсайд” став одним з перших питань, які почав розглядати і шукати способи вирішення Ігор Володимирович. Для залагодження питання з цією новобудовою у Рівнераді було створено навіть спеціальну комісію. Очолила її депутат Людмила Туровська. До комісії увійшли фахівці із земельних питань, архітектури та будівництва.

– Ми одразу попросили документи щодо кількості куплених квартир. Виявилося, що з 54 заявлених там всього 16 оплачено повністю, ще за 20 є завдаток, а на решту взагалі тільки договір! Тоді ми вирішили звернутися про анулювання права власності і звернутися до всіх органів, щоб реєстратора пожиттєво позбавили сертифіката на виконання цих робіт, – пояснює Ігор МІЧУДА.Крім того, спільними зусиллями вдалося,  щоб "Ріверсайд" сам запросив державну архітеркурно-будівельну інспекцію на перевірку. Водночас під час перевірки представники забудовника навіть не пред’явили усіх документів, які потрібно було надати ДАБІ.

ФОТО-ВІДЕО: Як на сесії Рівнеради голосували і обговорювали Ріверсайд


За словами Ігоря Мічуди, за час перевірки, який тривав з 19 по 25 червня, жодного документа, який підтверджував би дозвіл чи право власності на будівництво, не було надано забудовниками. Тим самим “Ріверсайд” можна вважати самовільним будівництвом. Їм виписано припис на оплату штрафу 1 мільйон 195 тисяч гривень, це становить 981 мінімальну заробітну плату. Мешканців просять також намагатися повпливати на забудовників, щоб вони наголошували та вимагали узаконення будівництва. Адже в іншому випадку вони ще довго будуть без житла.

У той самий час, якщо вони оплатять у 15-денний термін зазначений штраф, а термін сплати минає 17 липня, тоді можна працювати над тим, щоб виділити землю та щоб продовжити будівництво. Якщо вони не будуть тягнути, то до кінця року зможуть завершити першу секцію. Якщо ж цей штраф не буде сплачено, тоді в справу підключається Державна виконавча служба, яка арештує все, що там є, у тому числі й усі квартири, які викупили мешканці.

– Мене вражає те, як люди вірять недобросовісним забудовникам. Адже з документацією там зрозуміло, що це чистої води афера для того, щоб “викачати” гроші з людей, – резюмує Ігор МІЧУДА. – Але для нашого міста це не новина і “Ріверсайд” – це не перший і далеко не останній випадок самобудів у Рівному.

На будівельному ринку Рівненщини треба навести порядок! У Рівному чимало проблем постає саме через те, що місцева влада не звертає достатньо уваги на те, що відбувається на будівельному ринку нашого міста. Всі бояться брати на себе відповідальність, а той, хто боїться, не має права вести за собою інших!