Ми у Facebook
28.07.2015, 18:34

Як полюбити роботу, яку ненавидиш

Якщо ви читаєте цю статтю, шанси на те, що ви ненавидите свою роботу, дуже великі. Можливо, ненавидите лише якісь нюанси, наприклад, спілкування з невихованими людьми, інфраструктуру компанії, години чи стиль роботи свого менеджера.
Однієї з цих причин достатньо для того, щоб зробити вас настільки нещасливим, щоб ви подумували про неоплачувану відпустку або ж про пошук іншої роботи. Утім, вам може прийти в голову думка: “А раптом інша робота виявиться ще гіршою? Тоді я потраплю з вогню та в полум’я”. Або ж можете подумати: “Я міг би залишатися на цій роботі до кінця днів своїх, якби не...”.

Альтернативою ненависті до роботи є вміння її любити. Хіба це можливо? Варто спробувати. Усе залежить від вашого ставлення. Якщо погодитеся спробувати змінити своє ставлення до роботи, тоді зможете навчитися її любити.

Складіть “список подяк”
Достатньо перерахувати 20 причин, з яких ви можете бути вдячні своїй роботі, і ваше ставлення до способу заробляти на життя зміниться. Не можете згадати 20? Ні, можете! Як щодо того, що ви маєте роботу, не працюєте на морозі, працюєте в демократичній країні, маєте друзів в офісі, а зарплата, яку ви одержуєте, дозволяє вам утримувати сім’ю? Витратьте час на те, щоб відшукати хоча б кілька позитивних сторін у своїй роботі, за допомогою самодисципліни змусьте себе думати тільки про них, і сприйняття вами вашої роботи сильно зміниться.

Підвищуйте свої стандарти
Будьте більш вимогливими до себе. Прийнявши рішення краще працювати, ви зробите перший крок до того, щоб одержувати від роботи більше задоволення. Більшість людей хочуть мати чудову роботу, але щоб при цьому не треба було докладати зусиль. Існує старий англійський вислів: “Рука що дає — забирає”, а також: “Віддаючи, починаєш одержувати”. Якщо ви ненавидите свою роботу, ви, мабутьо, частково самі в цьому винні. Цілком можливо, що не віддаєте роботі всі сили. Якби це було не так, чи не домоглися б ви більшого?

(Порада: витратьте на цьому тижні одну годину, щоб подумати, з яких трьох кроків ви могли б почати, щоб стати кращим серед колег. Потім складіть план їхнього втілення протягом наступних декількох місяців. Наприклад: займіться своєю освітою, опануйте Інтернет, налагодьте кращі стосунки з колегами, поліпшіть своє ставлення до справи, більше читайте і краще розпоряджайтеся своїм часом).

Дійте з ентузіазмом
Не підведе стара приказка “Прикидайся, поки сам у це не повіриш”.
Прикиньтеся, начебто любите свою роботу. Проявляйте на роботі ентузіазм. Поводьтесь так, начебто у вас краща у світі робота. Наберіться рішучості більше віддаватися роботі. Подивіться, що з цього вийде.

Зосередьтеся на самовіддачі
Мета життя — не прожити його безцільно. Подумайте про людей, яким ваша робота допомагає в їхньому житті. Подумайте про те, як ваше життя і ваша робота служить на благо інших. Подивіться на свою роботу як на дарунок долі. Вважайте, що це ваш шанс допомогти іншим людям.

Робота як локомотив
Обмеження, що накладаються на наше життя, як правило, створюємо ми самі. Розпаліть погаслу віру в себе! Згадаєте про енергію, що спить усередині вас.

Відповідно до досліджень, людина протягом життя в середньому використовує лише 1/100 сили свого інтелекту. Усередині нас дрімає стільки талантів, які чекають, поки їх розбудять і випустять на волю. Не бійтеся мріяти. Запитаєте себе, що б ви зробили, якби точно знали, що невдача вам не загрожує. Що б ви зробили, якби ваше життя було вдалим? Розглядайте свою роботу як локомотив, який доставить вас туди, куди ви хочете. Не зупиняйтеся на досягнутому, віддавайте роботі усе краще, щоб бути ближче і ближче до своєї мрії.

...і “можливість росту”
Однією з найглибших потреб людини є реалізація свого внутрішнього потенціалу. Люди, що проживають життя з почуттям жалю, це люди, які знають, що їм не вистачає сміливості стати такими людьми, якими вони здатні стати. Розглядайте роботу як одну з можливостей росту. Вважайте, що ваше робоче місце — це місце, призначене для вашого самовдосконалення.





На правах реклами