21.10.2015, 18:15

Бібліотекам хочуть платити за відвідуваність

Міністерство культури збирається давати менше грошей маловідвідуваним бібліотекам і збільшити фінансування бібліотек з великою відвідуваністю.
Про це сказав міністр культури В'ячеслав Кириленко у радіопрограмі "Про культуру".

За його словами, це передбачено проектом Стратегії розвитку бібліотечної справи до 2025 року. Цей документ Мінкульт виносив на громадське обговорення впродовж серпня.

Вірші про бібліотеку - скарбницю знань, духовний оберіг

- Він передбачає, що буде ефективне фінансування бібліотек. Зараз часто фінансуються навіть ті, до яких ніхто не ходить. А популярні великі бібліотеки недофінансовуються. Ми встановимо сучасні критерії ефективності бібліотек, і та, яку відвідують, отримуватиме в рази більше фінансування з центрального та з місцевих бюджетів. Це буде справедливо, бо той, хто працює і хоче працювати, має отримувати значно більше, - сказав міністр

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

Кириленко повідомив, що зараз в Україні працюють 18,5 тис. публічних бібліотек (тих, до яких усі мають доступ). Однак, за його словами, цими бібліотеками охоплено лише 52% населених пунктів. Міністр має намір боротися із цим за допомогою бібліоавтобусів.

Як святкували Всеукраїнський день бібліотек у головній бібліотеці Рівненської області

- Бібліоавтобуси зараз пропонується зробити, вони будуть їздити з села в село, з містечка в містечко, нова література, обмін і так далі. Потім пересувні пункти - не стаціонарні, а такі, що місяць-два в одному місці, потім переїжджають до іншого і так далі, - розповів міністр.