Рівненські науковці: якби держава давала гроші на освіту, Крим був би українським
Мешканців Рівного запрошують на громадські слухання

- Нинішнє реформування вищоїосвіти вилилося фактично в урізання навчальних годин, - розповіла завкафедрою філософії РДГУ Людмила Шугаєва. - Нам постійно розказують, що ми повинні заробляти зарубіжні гранти. Я не проти. Але грант може виграти раз у рік хтось один. Цілому університету гранти не дадуть. Без державного фінансування ні наука, ні освіта не виживе. Якби це інвестування в освіту, науку, здоров'я, культуру повною мріою відбувалося протягом всіх років з часу здобуття Україною незалежності, думаю, що Крим нині був би українським, і на Донбасі нічого не сталося б. Оце хронічне недофінанусвання і бажання все закрити збільшує прірву між Україною і цивілізованим світом. Бо вона просто не може розвиватися. Делегація від нашого університету у червні була у Жешувському університеті в Польщі. То наші викладачі сказали, що побачили університет 22 століття. Це й не дивно. Адже на розвиток Жешувського університету ЄС виділив 150 мільйонів євро.
Мешканці Рівного жартують про ремонт доріг у місті

Цю думку поділяє і ректор РДГУ Руслан Постоловський. За його словами, говорячи про реформи у вищій освіті, державні чиновники переважно акцентують увагу на закритті вишів. Мовляв, їх потрібно залишити тільки два-три.
- Їм не потрібна вища освіта в Україні, - заявив п. Постоловський. - Адже їхні діти навчаються за кордоном. Я давно кажу про скасування ЗНО для тих, хто вступає на платну форму навчання. Але мене за це розкритикували. Тепер Польща встановила 50-відоткову знижку для українських студентів. Це ми взагалі пропали. Жешувському університету, окрім ЄС, 150 мільйонів євро на розвиток дала і місцева влада. Інтелект ваищої школи, церква зроблять все, щоб перемогла українська ідея в нас. Але потрібно щосьб робити. Польща поряд. Треба вчитися у неї.
Рівненський в'язень російської тюрми Микола Карпюк показав сліди тортур консулу України
Говорили науковці також про байдужість молоді до суспільно-політичних процесів у державі, до проведення виборів. Зазначали, що потрібно виховувати у ній українство, залучати до богослужінь.
Засідання за круглим столом відбулося в межах Днів філософії, які приурочені 75-річчю університету, що відзначатимуть у грудні цього року. У ньому також взяли участь архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, інші представники духовенства та викладачі й студенти РДГУ.

ОГО, новини, Рівне, Шугаєва, Постоловський, РДГУ, освіта, реформування
У Рівному планують звести новий корпус для шкірвендиспансеру

У Рівному розпочато підготовку до будівництва нового корпусу для обласного шкірвендиспансеру.
переглядів: 148
На Рівненщині 10 дітей знайши нову родину

З початку 2025 року на Рівненщині вже всиновили 10 дітей.
переглядів: 160
Студентка Острозької академії здобула призове місце у всеукраїнському конкурсі

Студентка Національного університету "Острозька академія" стала призеркою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з фінансів.
переглядів: 123
На Поліссі викрили схему незаконного переправлення чоловіків за кордон

Правоохоронці Рівненщини викрили організовану групу, яка за 150 тисяч гривень допомагала чоловікам призовного віку незаконно перетинати державний кордон України.
переглядів: 154
У громаді на Рівненщині попрощалися військовим

Здолбунівській міській раді повідомили про смерть військовослужбовця зі Здовбицької громади Лося Яна Генріховича.
переглядів: 237