Ми у Facebook
30.10.2015, 12:00

Школярі Рівненщини два місяці навчаються без підручників

Без навчальних книг — четверті й сьомі класи, а також подекуди - перші.
Щороку класи, які переходять на нову систему навчання, держава забезпечувала й новими підручниками за відповідною програмою. Торік такий перехід здійснили учні третіх та шостих класів, він відбувся без особливих прецедентів. Менше пощастило цьогорічним четверто- та семикласникам: нова програма для них є, а от підручників – катма.

Ректору рівненського університету вручили нагороду

Як пояснює начальник Рівненського облуправління освіти і науки Григорій Таргонський, торік серед освітян було чимало нарікань на підручники, тож у профільному міністерстві пішли на безпрецедентний крок – кожна школа могла сама вибирати підручники, за якими навчалися б діти. Відтак відбувся і конкурс підручників, макети яких були розміщені на сайті Міністерства, де кожен вчитель міг зайти і вибрати той із них, за яким він буде працювати. На жаль, цей процес на Рівненщині, як, зрештою, і по всій Україні, дуже затягнувся. Водночас у бюджеті гроші передбачили тільки на підручники для соціально незахищених категорій учнів. А також прийняте рішення, що 50 відсотків фінансування на придбання підручників для четвертих і сьомих класів бере на себе державний бюджет, а ще 50 – місцеві, хоча донині забезпечення ними школярів було виключно столичною компетенцією.– Як варіант, - зазначає головний освітянин краю, - можна використовувати електронні ресурси. Звісно, не кожна родина може забезпечити свого учня, а часто й кількох, скажімо, планшетом, щоб у них була можливість користуватися електронними підручниками. Можна й роздруковувати навчальний матеріал. Альтернативою можуть і, вочевидь, повинні стати також бібліотечні фонди. Зрештою, є підручники старого зразка. Їх – вдосталь, але вони, звісно, не відповідають програмі повністю, хоча там є теми, які ще сповна можна використати для навчання.  

На Рівненщині стартував Всеукраїнський учнівський турнір юних економістів

Невеличкі проблеми з новими книжками і в першокласників. Хоча тут причини цього приємніші: нових підручників бракує через суттєве збільшення кількості дітей, котрі цьогоріч вперше переступили поріг освітніх закладів. Зрештою, як пояснив Григорій Таргонський, для навчання «першачки» можуть використовувати підручники старшого покоління, адже матеріал у них майже ідентичний.

Рівненські науковці: якби держава давала гроші на освіту, Крим був би українським

Коли проблема з підручниками вирішиться, спрогнозувати важко, зазначає головний освітянин області. На місцевому рівні зробити це поки неможливо. Є також і технічні проблеми. Теоретично, якщо навіть були б гроші в обох бюджетах, немає механізму реалізації такої ініціативи.

За інформацією http://visti.rovno.ua

На правах реклами