Що робити з кімнатними рослинами, яким некомфортно зимувати на підвіконні?
Ідеальні умови як для квітучих взимку рослин, так і для тих, що "відпочивають", – класичний зимовий сад, оранжерея, теплиця, де підтримуються оптимальна температура, світловий режим та вологість повітря. Але таку розкіш собі можуть дозволити не всі.
Якщо ви мешкаєте у заміському домі, приватній садибі, непогано почуваються багаторічні зелені рослини та вазони з квітами у нежитловому приміщенні чи на веранді, які опалюються лише в період сильних морозів.
"Зимовий сад" на спеціально облаштованій для цього опалюваній заскленій лоджії влаштовують мешканці багатоповерхівок, для яких вирощування квітів у вазонах – не просто хобі, а найбільша радість життя чи спосіб мати додатковий заробіток на розведенні різних сортів декоративних та рідкісних екзотичних рослин. Тут легко підтримувати необхідну температуру – наприклад, +5-10°С для "зимової сплячки" гортензій, олеандрів, +15°С для більш теплолюбних рослин, +16-18°С для квітучих азалій, цикламенів, примул, гіацинтів.
Однак такі умови для прохолодної зимівлі рослин можна створити і в житловій кімнаті чи на кухні. Для цього горщики чи ящики ставлять впритул до віконного скла – тут найнижча у приміщенні, але все ж плюсова, температура.
Щоб зробити рослинці комфортніше й захистити її від теплого повітря, яке піднімається від гарячих батарей опалення, можна встановити на підвіконні захисний екран. Його висота має бути такою, як і висота рослин, але не більше 2/3 висоти вікна. Інакше і в кімнаті стане темно і незатишно, і поливати вазони буде незручно. Такий екран не тільки дозволить тримати рослинки, що перебувають у стані зимового спокою, у необхідній прохолоді, а й зробить на кілька градусів теплішим повітря у кімнаті, бо не тягнутиме холодом з вікна. Всередині захисного екрана час від часу корисно обприскувати повітря водою з пульверизатора.
Можна помістити кімнатні рослини, які важко переносять центральне опалення, у порожній акваріум – вийде чудовий «бокс» для молодих тендітних рослинок і оригінальна флористична композиція, яка прикрасить інтер’єр.

Комфортним контейнером для розсади петуній, сульфіній, сенполій (фіалок), лимонів та мандаринів у маленьких горщиках чи стаканчиках може послужити пластиковий чи дерев’яний ящик для балконних квітів. Його встановлюють на найкраще освітлене підвіконня, насипають до половини ґрунт, і ставлять туди горщики. Під час поливу зволожують не тільки розсаду, а й ґрунт під нею. Рослинки не «згорають» і не засихають.
Імпровізованим екраном може виступити коротка штора з щільної тканини, яка прикриває лише підвіконня й не досягає до батарей. У крайньому випадку використати шматок поліетилену чи фольги або просто підняти тюль, фіранку чи портьєру над батареєю. Безпрограшний варіант: зробити красиве драпірування.
Якщо підвіконня, де стоять вазони, бетонне чи зі штучного каменю й нагрівається від радіатора опалення, його треба обов’язково теплоізолювати. Під вазони на підвіконня кладуть дошку або підставку з пінопласту.
Якщо в домі товсті подвійні віконні рами – вазони з рослинами, які взимку люблять прохолоду, можна поставити між ними.
Щоб домашні вазони й рослини з балкону чи тераси, які занесли на зиму в приміщення, зустріли весну у доброму стані, не витягнулися, обов’язково подбайте про світло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Найкращі природні очисники повітря в оселі – на наших підвіконнях
Найпростіший спосіб виростити зелену цибулю вдома на підвіконні

Смачне на вечерю: печеня по-домашньому

Ця страва — справжня кулінарна класика, яка здатна створити атмосферу затишку навіть у будень. Готується просто, а смак — знайомий з дитинства.
переглядів: 168
Як приготувати ідеальне ризотто: ключові поради для ідеальної текстури

Ризотто — страва, яка на перший погляд здається простою, але насправді потребує точності та уважності. Один необережний крок — і замість ніжної кремової текстури ви отримаєте розварену кашу або пересушений рис. Втім, є простий спосіб, що допоможе уникнути помилки та досягти бажаного результату.
переглядів: 661
Мошки атакують: що робити, щоб уникнути укусів та алергії

Ось дочекалися тепла та плануємо купу справ з роботи та відпочинку на свіжому повітрі, на це сподіваються також і перші представники кровососів — мошки.
переглядів: 286
Догляд за молодими огірками: як поливати та чим підживити після сходів

Огірки — популярна овочева культура, яка потребує уважного догляду вже з перших днів після появи сходів. Правильне підживлення й догляд у цей період формують міцну основу для подальшого розвитку рослини, здорового цвітіння та високого врожаю.
переглядів: 815
Несподівані новини: астропрогноз на п'ятницю

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 23 травня.
переглядів: 391