23.11.2015, 11:30

Помирити вірян у селі Птича на Рівненщині владі не вдалося

Представники Української православної церкви, які підпорядковуються Москві, відмовляються від почергових богослужінь у храмі.
На Рівненщині прихожани храму перекрили трасу Київ-Чоп

16 листопада під час круглого столу в Рівненській облдержадміністрцаії за участі духовенства УПЦ КП та УПЦ МП, а також представників влади, правоохоронних органів та парафіяльних громад обом громадам запропонували почергові богослужіння. Пропозиції щодо графіків їх проведення громади мали подати сільському голові села Птича Дубенського району на 17 листопада. Громада УПЦ Київського Патріархату запропонувала сільському голові почергово звершувати служби з 8 до 11 год однією конфесією, а з 11 до 14 – іншою. А громада Московського Патріархату відмовилася надавати свої пропозиції. Тому на сесії сільради затвердили графік, поданий громадою УПЦ КП.

На Рівненщині церква засудила голодування прихожан у Птичі


В УПЦ МП таке рішення назвали безграмотним з правової точки зору, бо, мовляв, ніхто не може змусити власника віддати майно, тобто храм, проти його волі, за винятком випадків конфіскації.

У Рівному представники Київського патріархату пікетують ОД
А

Коментує Олег Денисов, правозахисник, представник Рівненської єпархії УПЦ МП:- У мене не виникає сумніву, що депутати Птицької сільської ради ніколи не скликали б сесію, більше того, не стали б у такому швидкісному режимі розглядати питання про передачу права власності третій особі без конкретного політичного замовлення. Утім, замовники, прекрасно знаючи про незаконність своїх апетитів, все ж діють за класичною рейдерською схемою, коли потрібен хоч якийсь документ, нехай підробний, щоб «прикрити» своє безчинство. Храм було захоплено ще у неділю, відтак для виправдання бездіяльності влади, що ніяк не може втихомирити рейдерів Київського патріархату, які, схоже, остаточно втратили здоровий глузд і контроль над ситуацією….
Зважаючи на викладені аргументи стає зрозуміло , що фактично представники місцевої влади попередньо змовившись із Київським патріархатом намагаються відібрати культову споруду  в УПЦ, підім’явши під себе українське законодавство.

За інформацією http://rivne.church.ua та http://rivne-cerkva.rv.ua