19.12.2015, 09:30

Вітаємо адвокатів Рівненщини зі святом

19 грудня - День адвокатури України
«Закон захищає кожного, хто може найняти хорошого адвоката» — Аксіома

З 2002 року відзначається День адвокатури України. Його святкують щорічно 19 грудня з того часу, коли був підписаний президентський указ про встановлення професійного свята українських адвокатів.

«Ідея судового процесу полягає в тому, що, якщо примусити двох брехунів викривати одне одного, правда випливе назовні» — Бернард Шоу

Діяльність адвокатів регламентується законом України «Про адвокатуру». Відповідно до закону, адвокатура є добровільним об'єднанням, головне завдання якого — захищати права і свободи всіх людей, які їм гарантує Конституція. Український адвокат визнаний захисником не тільки громадян своєї країни, але й іноземців, осіб без громадянства та інших членів суспільства.

Завдяки людям, на честь яких був заснований День адвокатури України, в країні може вершитися правосуддя. Основна мета адвоката — знайти правду і захистити інтереси підсудного законними і моральними шляхами.

«Адвокат у кримінальних справах знайде тринадцять лазівок в десяти заповідях» — Гумор

Поява Дня адвокатури України пов'язана з бажанням громадськості підкреслити значення цього правозахисного інституту країни для демократичного становлення України, політичної та економічної стабільності в державі.

Про здобутки та проблеми адвокатури прийнято говорити на засіданнях, присвячених Дню адвокатури Україні. Вони традиційно проводяться незалежними громадськими організаціями адвокатів України.
День адвокатури України

«Адвокат ніколи не програє, клієнт — досить часто» — Юзеф Булатович