36 років тому СРСР ввів війська в Афганістан
Військове угруповання, яке офіційна радянська пропаганда називала винятково Обмеженим контингентом радянських військ (рос. ОКСВ), опинилося безпосередньо втягнутим у громадянську війну, що розгорялася в Афганістані, і стало її активним учасником та головним збудником.
ФОТО: капітана рівненської поліції затримали на хабарі
У конфлікті брали участь збройні сили уряду Демократичної Республіки Афганістан (ДРА) з одного боку і озброєна опозиція (моджахеди, або «душмани») — з іншого. Боротьба велася за повний політичний контроль над територією Афганістану. Моджахедам в ході конфлікту підтримку подавали військові фахівці США, ряд європейських країн-членів НАТО, а також пакистанські спецслужби.
25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в ДРА по трьох напрямах: Кушка—Шинданд—Кандагар, Термез—Кундуз—Кабул, Хорог—Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабул, Баграм, Кандагар.
У популярному телесеріалі згадали рівненські дороги
До складу радянського контингенту входили: управління 40‑ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, чотири дивізії, п'ять окремих бригад, чотири окремі полки, чотири полки бойової авіації, три вертолітні полки, одна трубопровідна бригада, одна бригада матеріального забезпечення й деякі інші частини й установи.
Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 10 років чи 3340 днів.
Всього у цій війні радянська армія, за даними СРСР, втратила 14 427 осіб, КДБ — 576 чоловік, МВС — 28 чоловік загиблими і зниклими безвісти. Поранення і контузії отримали понад 53 тисячі осіб.
"Міжконфесійний конфлікт у Птичі підігрівають у церковних верхах" - дубенська влада
За оцінками незалежних дослідників, втрати радянської армії склали до 140 тисяч убитими та до 350 тисяч пораненими. Найбільше загинуло росіян — 6888 та українців — 2378.
Поранення на війні в Афганістані отримали понад 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.
За даними Вікіпедії.
ОГО, Рівне, 25 грудня, армія, війська, введення, СРСР, війна, Афганістан
У Литві видали книгу полеглого Захисника-рівнянина Максима Кривцова
У литовському видавництві Baziliskas вийшла друком збірка «Вірші з бійниці» українського поета та військовослужбовця Максима Кривцова, який загинув на війні. Твори переклали литовською мовою відомі письменники Марюс Бюрокас, Бенедиктас Янушевичюс та Антанас А. Йонінас.
переглядів: 347
Польща хоче збудувати велику морську електростанцію
Польська енергетична група (PGE) спільно з данською компанією Orsted реалізує масштабний проєкт із будівництва морської вітроелектростанції Baltica 2. Її потужність сягатиме 1,5 ГВт, що зробить її однією з найбільших у світі.
переглядів: 266
Литва може відправити в Україну миротворців
Головнокомандувач Збройних сил Литви, генерал Раймундас Вайкшнорас, заявив про готовність країни розглянути можливість відправлення військових до України для участі в миротворчій місії.
переглядів: 263
Діти, яких знайшли у халабуді, повернулися на Рівненщину
П'ятьох дітей, яких знайшли в лісопосадці в халабуді в Тернополі, повернули на Рівненщину. Їх передали в реабілітаційний центр для дітей у селі Олександрія. Соціальні служби розшукують матір дітей, а також готують документи на позбавлення її батьківських прав.
переглядів: 357
Продали фальшивих прав на 35 мільйонів гривень
Оперативники викрили злочинну групу, що заробила 35 млн грн на фальшивих водійських посвідченнях.
переглядів: 268