Чи потрібно рівнянам платити за повірку лічильників
Але формально повірка лічильників в Україні є безкоштовною ще з 1 січня 2005 року. Зокрема, тоді набув чинності Закон №1765-IV від 15.06.2004 року, яким передбачалося, що повірка має проводитися за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. І з цієї дати до 1 січня 2016 року діяла частина 3 статті 28 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність".
У ній зазначалося, що порядок подання фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов’язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Що ж, власне, змінилося з набранням чинності нового закону?
На нашу думку, для споживачів нічого суттєво не змінилося. Редакція частини 4 статті 17 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» з 1 січня 2016 року передбачає для людей все те ж, що і передбачала частина 3 статті 28 однойменного Закону 11 років тому. Так, у ній вказується, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Стосовно ж слів замміністра про включення вартості повірки в тариф, то, наприклад, затверджений Постановою Кабміну №869 від 01.06.2011 р. Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і раніше (з 24.10.2014 р.) містив положення про необхідність включення до складу витрат на збут послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води. Тобто, комунальники вже давно мали б включити відповідні витрати в тариф і не брати окремо плати з людей.
Отже, чи надалі комунальні монополісти братимуть зі споживачів плату за повірку лічильників, залежатиме від того, чи включили вони в тарифи з надання своїх послуг вартість повірки. Якщо так, то брати з людей плату за повірку вони не повинні. Якщо ж ні, то є ймовірність, що і надалі це робитимуть.
В будь-якому випадку, якщо хтось буде незгодний з безпідставним вимаганням оплати за повірку лічильників, то вправі оскаржити такі дії в суді та вимагати повернення коштів і відшкодування моральної шкоди та судових витрат».
Юридичний відділ РОГО КВУ

ОГО, Рівне, новини, лічильники, плата
Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 305
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 842
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 381
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 523
Плитоноски — надійний захист у бойових умовах
Плитоноска — це незамінний елемент екіпірування військовослужбовця, правоохоронця чи бійця територіальної оборони. Вона виконує важливу функцію — надійно утримує бронеплити, що захищають життєво важливі органи від уламків, куль та інших вражаючих чинників. У сучасних умовах, коли комфорт, модульність і надійність відіграють ключову роль, плитоноски нового покоління, зокрема Skillet Max, стали ідеальним вибором для професіоналів.
переглядів: 240