Чи потрібно рівнянам платити за повірку лічильників
Але формально повірка лічильників в Україні є безкоштовною ще з 1 січня 2005 року. Зокрема, тоді набув чинності Закон №1765-IV від 15.06.2004 року, яким передбачалося, що повірка має проводитися за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. І з цієї дати до 1 січня 2016 року діяла частина 3 статті 28 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність".
У ній зазначалося, що порядок подання фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов’язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Що ж, власне, змінилося з набранням чинності нового закону?
На нашу думку, для споживачів нічого суттєво не змінилося. Редакція частини 4 статті 17 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» з 1 січня 2016 року передбачає для людей все те ж, що і передбачала частина 3 статті 28 однойменного Закону 11 років тому. Так, у ній вказується, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Стосовно ж слів замміністра про включення вартості повірки в тариф, то, наприклад, затверджений Постановою Кабміну №869 від 01.06.2011 р. Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і раніше (з 24.10.2014 р.) містив положення про необхідність включення до складу витрат на збут послуг з централізованого постачання холодної води, водовідведення витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води. Тобто, комунальники вже давно мали б включити відповідні витрати в тариф і не брати окремо плати з людей.
Отже, чи надалі комунальні монополісти братимуть зі споживачів плату за повірку лічильників, залежатиме від того, чи включили вони в тарифи з надання своїх послуг вартість повірки. Якщо так, то брати з людей плату за повірку вони не повинні. Якщо ж ні, то є ймовірність, що і надалі це робитимуть.
В будь-якому випадку, якщо хтось буде незгодний з безпідставним вимаганням оплати за повірку лічильників, то вправі оскаржити такі дії в суді та вимагати повернення коштів і відшкодування моральної шкоди та судових витрат».
Юридичний відділ РОГО КВУ
ОГО, Рівне, новини, лічильники, плата
Вчительська доплата: скільки отримуватимуть українські педагоги
У межах президентської ініціативи «Зимова підтримка» уряд розпочинає впровадження проєкту «Вчительська доплата».
переглядів: 29
Як легко і просто перетворити кислі мандарини на солодкі
В останній місяць року, коли мандарини стають справжнім символом зимових свят, варто звернути увагу на один цікавий лайфхак.
переглядів: 840
Бронювання у Дії знову відновили: як це зробити
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що на порталі відновили послугу бронювання, тож тепер можна забронювати співробітників за допомогою порталу Дія.
переглядів: 292
Скільки коштують ялинки в Україні
З наближенням новорічних свят українці активно готуються до святкування, а невід’ємним символом цього періоду залишається ялинка. Проте цього року ціни на новорічні дерева варіюються залежно від регіону та виду дерева, що дає покупцям широкий вибір.
переглядів: 267
Скільки зараз в Україні коштує пальне?
Сьогодні, 26 грудня, середня ціна бензину А-95 в Україні становить 55,53 грн/л. Про те, яка середня вартість пального читайте далі.
переглядів: 278