22.01.2016, 08:40

Сьогодні відзначаємо День Соборності України

Живий ланцюг у День соборності України. 1990, Львів

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

22 січня - День соборності України. Вітаємо рівнян!

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року свято було відновлено.

ФОТО" як Рівняни у 2013 у День Соборності розтягнули над Устею "Ланцюг Єдності" [+Фото]

Перший «живий ланцюг» патріотичні сили організували 21 січня 1990 р. між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло ланцюга починалося в Стрию, де сходилися два відроги: один, невеликий, — із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий шеренг прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, тоді участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.