22.01.2013, 19:14

Рівняни у День Соборності розтягнули над Устею "Ланцюг Єдності" [+Фото]

Незвично та оригінально відзначили у Рівному День Соборності України. Понад півсотні рівнян взялися за руки на мосту через річку Устя, що на Соборній, і разом заспівали Гімн України.
У Рівному довели, що День Соборності України - не просто будній день й що віковічне прагнення українців до єдності, яке 1919 року втілилося в Акт Злуки ЗУНР та УНР, як ніколи актуальне й сьогодні.

- У цей день варто згадати урок, який дала нам історія, - говорить учасниця всеукраїнської акції "Разом ми - сила!" та "Ланцюга Єдності" Анастасія Лукашевська. - Українці завжди прагнули бути разом. Навіть після десятків років, які Україна провела у радянській окупації, 21 січня 1990 році тисячі українців, взявшись за руки, з'єднали Київ та Львів й довели, що вони - єдині.Власне, саме той пам'ятний "Ланцюг Єдності", який до речі, пролягав й через Рівне, й взяли за зразок організатори акції.

Більше фото "Ланцюга Єдності" - у фотогалереї

Розділившись на дві групи, що символізували ЗУНР та УНР, молоді рівняни зібралися біля Пивзаводу (ЗУНР) та Залу органної та камерної музики (УНР) й, весело співаючи українські пісні, рушили назустріч. До молоді приєднувались і перехожі, як молоді, так і старші.Єднання рівненських "ЗУНР" та "УНР" відбулося на мосту через річку Устя, де усі учасники, взявшись за руки, створили символічний "Ланцюг Єдності" та заспівали Гімн України.

- Коли дізналась про акцію, одразу вирішила, що приєднаюсь, - розповіла рівнянка Сніжана Зиблєва. - Хотілось показати, що молодь знає українську історію та цінує Україну саме як єдину державу. Тільки разом ми в змозі подолати перешкоди на шляху до кращого майбутнього нашої країни.

Більше фото "Ланцюга Єдності" - у фотогалереїЗагалом учасниками "Ланцюга Єдності" стало понад півсотні рівнян й "Ланцюга" вистачило приблизно на половину мосту.- Можливо, у вихідний день прийшло б і більше людей, - говорить координатор акції "Разом ми - сила!" у Рівному Андрій Логащук. - Тому 50-60 чоловік у будень - теж непогано. Важливо інше - те, що всі, хто долучився, прийшли за покликом серця. Адже всі ці люди навчаються в різних вузах, представляють різні громадські організації і, ймовірно, мають різні політичні погляди й релігійні переконання. Але їх об'єднала любов до України.Всеукраїнська акція "Разом ми - сила!" відбулася й у багатьох інших містах України, зокрема в Коломиї, Луцьку, Хмельницькому, Києві, Полтаві, Черкасах, Харкові, Донецьку, Одесі, Севастополі, Ялті та інших містах.