Щоб не позбутися нерухомості, рівнянам потрібно її перереєструвати
Головні зміни: тепер єдиним документом, що підтверджує право власності на квартиру, є виписка з Єдиного держреєстру речових прав на нерухомість; вносити зміни до реєстру можуть тепер не тільки нотаріуси, а й департамент держреєстрації Мін'юсту (колишня Держреєстраційної служба), органи влади, аж до сільради; а за внесення до реєстру даних доведеться платити.
Навіщо
За словами юриста Володимира Столітнього, який спеціалізується на питаннях нерухомості, нововведення спрямовані на те, щоб громадянам та юрособам стало простіше узаконити своє право на будинок, квартиру та іншу нерухому власність, наприклад, підприємство або офісний будинок.
"Якщо раніше договору купівлі-продажу, міни, дарування, вступу в спадщину реєстрував тільки нотаріус, то зараз це можна зробити, наприклад, в центрі надання адмінпослуг, а з часом - навіть у сільраді, якщо його посадові особи (голова, секретар) отримають доступ до реєстру, - говорить Столітній. - Особливо це актуально в глибинці, адже в райцентрах нотаріусів мало, і черга до них розписана на тижні вперед, а в селах їх зовсім немає ".
Що робити
Як роз'яснили у Мін'юсті, реєстр нерухомості діє з 1 січня 2013 року, і якщо до цієї дати будинок, квартира і т. п. не змінювали власника, то в реєстрі такого об'єкта немає. Він може бути внесений або в електронний реєстр БТІ, який формувався у 2010-2012 роках і тепер використовується БТІ як архів, або в паперовий архів БТІ. Власникам нерухомості, які не збираються її продавати, дарувати, заповідати, вносити зараз дані до реєстру не обов'язково, всі паперові документи на право власності дійсні.
Дозвіл влади на встановлення тарифів квартплати в ОСББ скоро буде не потрібен
Але внести бажано з двох причин. Перша: в майбутньому доведеться це зробити (наприклад, власник помре, і постане питання про оформлення спадщини) і треба йти в БТІ за довідкою, що нерухомість дійсно є в реєстрі (штамп про реєстрацію на самому документі не рахується). Друга причина: внесена до реєстру нерухомість гарантовано захищена від аферистів, попереджають у Мін'юсті, а от житло, зареєстроване в паперовому реєстрі, може бути перепродано потай від власника. Внести нерухомість у новий реєстр можна у нотаріуса (це - дорожче: від 300-500 грн) або в центрі адмінпослуг (вони є у великих містах, ціна послуги - 34 грн).
Мінуси
Ріелтор Максим Єрмоленко побоюється, що збільшення кількості осіб, допущених до реєстру, уповільнить або зупинить його роботу (сайт "ляже"):
"Зростає ймовірність помилок, а то і зловживань, якщо документи почнуть оформляти в сільрадах, а не нотаріуси".
В отримувачів субсидій перевірятимуть банківські рахунки
За словами Столітнього, необгрунтовано завищена плата за термінову реєстрацію зміни права власності: якщо вона проводиться за 2 години, треба сплатити 5 мінзарплат (6890 грн, раніше - безкоштовно), за добу - 2 мінзарплати (2756 грн), а якщо за 14 робочих днів - всього 137,8 грн.
"Більшість буде чекати два тижні, але до 2016 року нотаріус вносив дані до реєстру і видавав виписку з нього протягом години. За два тижні очікування є небезпека, що квартиру перепродадуть ще раз!", - каже Столітній.
За матеріалами newspravda.com

ОГО, новини, Рівне, щоб не втратити, закон, новий, реєстрація, нерухомість
Українці зможуть скаржитися на владу у застосунку "Дія"

Незабаром у мобільному застосунку "Дія" буде запущена нова функція, яка дозволить українцям залишати голосові та текстові скарги на роботу державних органів.
переглядів: 248
Лептоспіроз: як уберегтися від небезпечної хвороби влітку

Літо — це не тільки пора відпочинку біля водойм, а й час підвищеного ризику зараження лептоспірозом. Рівненська міська рада та Управління охорони здоров'я м. Рівне застерігають мешканців про небезпеку цієї інфекційної хвороби та надають рекомендації щодо профілактики.
переглядів: 263
Вступна кампанія 2025: рівненським абітурієнтам розповіли як подавати заяви на вступ та що таке пріоритетність?

Усі учасники основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ), які проходили тестування з 17 травня по 20 червня, вже отримали свої результати. Як повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, бали за шкалою 100–200 доступні у персональних кабінетах абітурієнтів.
переглядів: 256
Вступна кампанія розпочалася: РТФК НУВГП запрошує школярів!

Вітаємо! Розпочалася вступна кампанія, і Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП гостинно відкриває двері для майбутніх студентів.
переглядів: 279
Місячний посівний календар на липень 2025 року

Липень — не час зупинятися. Хоча пік посадкового сезону вже позаду, у другому літньому місяці ще є можливість встигнути з повторним висіванням деяких культур.
переглядів: 293