Ми у Facebook
24.03.2016, 12:20

Помічник начальника СБУ Рівненської області хабарник?

Бурштинова тема на Рівненщині не втрачає актуальністю. Тим паче, у світлі останніх подій – коли незаконний видобуток бурштину при нинішній владі – Петра Порошенка – досяг небачених масштабів.
Дійшло до того, що копачі підривають землю під залізничною дорогою. Перлина Рівненщини – «Кукушка» стала їхньою черговою жертвою. Президент неодноразово звертався із заявою про припинення незаконного добування. Однак, чи вигідно це йому, його оточенню та підпорядкованим йому силовим структурам, - зокрема СБУ.

Бурштинова мафія

Словосполучення «бурштинова мафія» використовують в тому разі, коли одному впливовому клану потрібно добряче насолити іншому. Цьому ми можемо навести безліч прикладів, коли на вищих владних рівнях під час конфліктних ситуацій одне одного звинувачували у покровительстві бурштинового бізнесу.

Та чи є цей бізнес приборкуваним, коли в районах незаконного добування місцеві жителі живуть за власними законами? І це ні для кого не секрет. Ні СБУ, ні прокуратура, ні міліція не є указом для місцевих жителів, які не мають іншого виду заробітку. Бурштин – це чи не єдиний для них вид заробляння грошей. І, до слова, дуже прибутковий.

З огляду на масштабність незаконного промислу, в який втягнуто більшість мешканців бурштиноносних районів, все більшу увагу Рівненській області приділяють всеукраїнські ЗМІ. Так, відомий редактор сайту «Цензор.нет» Юрій Бутусов написав розлогу статтю, в якій звинуватив у «кришуванні» незаконного добування екс-працівника УСБУ в Рівненській області Олега Назарука. Бутусов назвав його «главою мафії» на Рівненщині. За інформацією журналіста, яка ґрунтується на чутках, останній заробляє вдень по 75 тисяч $. Проте, окрім фотодокументів рішення Рівненського міського суду про скасування підозри, пан Бутусов іншого не надав, посилаючись, мабуть, на власні джерела.
Також в останні дні в ЗМІ активно тиражується тема заяв «Радикальної партії», в яких головою «бурштинової мафії» називають вже голову Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова. Знову ж таки робиться це без будь-яких на те вагомих причин та доказів. Хоча і сам Чугунніков називає такі заяви абсурдом.

Менше з тим, персона Олега Назарука й далі залишається у центрі уваги. Інформаційна хвиля стосовно нього продовжує наростати.

Відтак, журналісти спробували провести перевірку стосовно персони Олега Назарука, в ході якої були з’ясовані досі невідомі громадськості факти.
З достовірних джерел стало відомо, що 25 листопада 2015 року прокуратурою Рівненської області відкрито кримінальне провадження по факту вимагання та отримання працівником СБУ, а саме помічником чинного начальника УСБУ області хабара в розмірі 3500,00 доларів США. А заявником по даному злочину, за інформацією від прокуратури Рівненської області, був саме пан Назарук. Пізніше аналогічне провадження було відкрите й у Генеральній прокуратурі.Цікаво, що ні прес-служба СБУ, ні прокуратури, а відповідно ні одна з рівненських газет про цю обставину ніде не повідомляли. Виникає питання - чому така сенсаційна новина оминула пресу? Хіба про це не знали громадські діячі?

За нашим зверненням начальник УСБУ в Рівненській області Василь Бедрій послався на таємницю слідства та повідомив, що не в праві коментувати такі речі, адже вони, мовляв, можуть нашкодити слідству, яке зараз ведеться.
Я не маю права коментувати дії посадової особи, які досліджуються слідчими органами в рамках кримінальної справи. Всі питання ви можете поставити слідчому. Тільки він в праві давати такі коментарі. Це як Біблія, тому коментувати цю інформацію я не в праві. Це є предметом дослідження в рамках кримінального провадження, яка за інформацією в засобах масової інформації, зараз розглядається у Генеральній прокуратурі...Такі коментарі можна трактувати як спробу тиску на слідство, - зазначив пан Бедрій.

А Володимир Іванович Сторчак, який, як відомо, виконував обов’язки помічника Бедрія в той момент, у телефонному режимі порадив звертатися до його керівництва: «Звертайтеся до керівництва СБУ. Я не готовий надати цю інформацію», - додав він.

Пан Сторчак, згідно його біографії, до призначення помічником Бедрія, працював під керівництвом екс-керівника центрального апарату СБУ за часів Януковича Олександра Якименка (нині у бігах в Росії), в Донецькій області та «курував» сферу протидії нелегальному вугільному бізнесу.

Вимагав хабар і пішов на підвищення?

25 грудня 2015 року пана Сторчака без проведення розслідування кримінального провадження з доброї руки голови СБ України відправляють на підвищення. З помічника начальника – на керівника представництва внутрішньої безпеки УСБУ в Чернігівській області. Можливо, Сторчака відправили у Чернігівську область, аби менше потрапляв на очі.

Як все почалося:

23 грудня 2015 року до будинку Назарука приїхали із обшуком саме працівники СБУ і, як стало відомо від працівників того ж УСБУ в Рівненській області, вище керівництво на своєму джипі БМВ Х5 з встановленими проблисковими маячками особисто приїхало до Рівного проконтролювати спецоперацію. Як зазначає corruptua.org, обшук проводило Головне слідче управління СБУ. Самого Олега Назарука під час події не було, тому повістку, а також від руки написане слідчим повідомлення про підозру, вручили брату. Тобто виходить, що особа, яка заявила на працівника СБУ, сама отримала підозру.

Після усіх цих подій розпочалася потужна інформаційна кампанія з «викриттям» Олега Назарука. Про нього пишуть як про «кримінального авторитета та боса мафіозної структури». За період з 23 грудня й по даний час кожна стаття Бутусова, як і статті інших журналістів, без будь-яких підтверджених обставин зводяться до одного – усі обвинувачення у «кришуванні» незаконного видобування бурштину стосуються Олега Назарука. Про інших причетних до цього осіб не йдеться.

Якраз тут можна згадати всім відоме відео ICTV, яке журналісти називають ексклюзивним і наданим власними джерелами.

Пан Назарук відмовився нам коментувати всю цю ситуацію, проте підтвердив ту обставину, що на відео, опублікованому телеканалом ICTV, зафіксована зустріч з його колегою по роботі. Ця зустріч стосувалася оперативної ситуації в області, яка є загальновідомою, зокрема більшості мешканців Рівненської області – фактично тих обставин, які й повинні викривати працівники СБУ.

Як ми пам’ятаємо, до будинку Назарука О. було кинуто гранату. Схожий напад стався й на маєток його тестя. Крім того брату Назарука спалили автомобіль та намагалися спалити будинок. Все ці інциденти сталися в період з серпня по листопад 2015 року. Очевидно, у такий спосіб сбушника хотіли залякати. І саме, за свідченнями джерел, в цей час на Рівненщині з’явився Володимир Сторчак.

Адвокат Назарука фігурував в рішенні Рівненського міського суду щодо скасування підозри. Однак, він також відмовився коментувати ситуацію, мотивуючи тим, що на нього та його знайомих чиниться тиск – як з боку засобів масової інформації, так і правоохоронних органів.

Очевидно, історія щодо Сторчака В.І., пов’язана зі шляхом СБУ щодо відбілювання свого діючого співробітника, при цьому найлегшим шляхом - знайти крайнього. Яку участь у вищезгаданих подіях беруть ЗМІ – залишається невідомим. Але логічні факти в дечому підтверджують ці обставини. Людина, стосовно якої звернулися у правоохоронні органи за вимагання хабара, на сьогодні знаходиться на підвищенні та вільно працює на службі. А стосовно іншого учасника – проводиться інформаційна кампанія, яка не дає жити, мабуть, ні йому особисто, ні його сім’ї. І збігом обставин це важко назвати.

Джерела:
http://svoboda.fm/crime/events/244626.html та http://m.pik.cn.ua/20555/pomichnik-nachalnika-sbu-v-rivnenskiy-oblasti-habarnik/

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах

Нерухомість


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ