02.04.2016, 17:30

Як поєднати піст і роботу - поради священика

Свята Православна Церква поступово готує нас до Великого посту впродовж кількох тижнів. Це, зокрема, і м’ясопусна неділя, сиропусна неділя, коли ми відмовлялися від окремих продуктів поступово.
Уставом це передбачено для того, щоб нам полегшити входження у піст, щоб нам полегшити перші дні Великого посту. Піст, особливо для людини, яка не живе регулярним церковним життям, – це шок для організму, тому підходити до посту треба мудро, зважено, тверезо оцінюючи свої можливості. Адже перші дні посту – це зусилля це тільки духовні, але і тілесні. Самостійно розрахувати власні сили іноді буває досить важко. Тому в першу чергу треба керуватися благословінням духівника чи священика, якому ви найчастіше сповідаєтесь, і який найкраще знає вас і ваші особливості та життєві обставини. Треба також зважати на свій стан здоров’я, чи зможете ви витримати кілька днів зовсім без їжі. П’ять днів сухоядіння теж під силу не кожному, особливо, якщо не причащатися на Літургії Напередосвячених Дарів.

Рівненський священик розповів про Великий піст та підготовку до Великодня

Церква благословляє для своїх вірних чад послаблення посту в окремих випадках, а саме: якщо людина займається важкою фізичною чи розумовою працею.

Буває, що людина надмірно скрупульозно підходить до подвигу посту, не розрахувавши своїх фізичних можливостей та стану здоров’я, коли занадто суворо постить, а потім іде на роботу “ніяка”, нічого не може ні підняти, ні перенести, ні подумати, то цим самим вводить у спокусу інших. Звідси і нарікання керівництва, може навіть дійти до того, що в кінці тижня людина настільки охляне, що під питанням буде навіть її участь у роботі колективу або її звільнять. Тому, щоб не було спокуси для інших, треба старатися, щоб усе це було помірним. І знову ж таки, з благословіння духівника.

Тому подвиг посту і роботу кожна людина повинна гармонійно поєднувати, щоб і роботу виконувати вправно, і не заподіяти духовної шкоди надмірними послабленнями.

Церква навчає, що піст несе велику користь для людини, як духовну, так і фізичну теж. І ми повинні прагнути того, щоб поєднати подвиг посту нашу повсякденну працю. Звичайно, це вимагає багато зусиль, але приклавши їх, ми будемо мати велику нагороду – довершену пасхальну радість в день світлого Христового Воскресіння.

Протоієрей Серій Новосад, благочинний ІІ-го Дубенського благочиння

За матеріалами rivne.church.ua
Щасливе Рівне