05.04.2016, 11:00

Кому належать фірми, які хочуть добувати бурштин на Рівненщині

У Рівненську обласну раду надійшли пакети документів шести фірм, які хочуть отримати спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промисловий видобуток бурштину у північних районах Рівненщини.
Завтра обласна рада збереться на позачергову сесію, щоб всім прохачам відмовити. Бо хоч назви фірм різні — власники одні.

Документи однієї з фірм з Києва у Рівне поштовим зв'язком йшли… 40 днів. Таким чином, обласна рада отримала конверт від Держслужби геонадр за кілька днів по тому, як мала б надати офіційну відповідь: погоджує чи ні видачу спецдозволу. За нинішніми нормами законодавства, якщо обласні обранці протягом місяця з моменту відправлення листа не відповідають, то у Києві це розглядають як мовчазну згоду. Обласна рада, як тільки отримала такий запізнілий лист, направила звернення, підписані головою, до прем'єр-міністра, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і т.в.о. голови Держгеонадр з проханням розібратися у ситуації й з'ясувати, чому Держгеонадра відмовляються надсилати рекомендовані листи чи сканувати їх і відправляти електронною поштою.

Ляшко через бурштин "звільнив" керівника поліції Рівненщини

Документи, які поштою йшли 40 днів, належать ТОВ «Глина-плюс». Підприємство, створене у 2013-му в селі Дубівка на Володимиреччині, просило 1055 гектарів на ділянці «Вирка», що у Володимирецькому та Сарненському районах. Фірма належить Михайлу Воробею, колишньому очільнику районного відділу МНС, місцевому мешканцю Дмитру Дуляницькому та рівненському одіозному бізнесмену Валерію Короткову.

Інші п'ять фірм мають однакових власників. Зокрема, у них фігурують київські бізнесмени Володимир Ніколаєв та Андрій Чуба, а також колишні помічники нардепів від "Нашої України" Віктора Ющенка Юрій та Андрій Колесніченки. У більшості директором виступає пан Ніколаєв, чотири підприємства засновані були 1 березня цього року.

У крісло очільника поліції Рівненщини посадили людину "з бойовим досвідом"

ТОВ «Зірка Рівненщини», засноване у Сарнах, просить 1614 га ділянки «Вири» на Сарненщині. Власники фірми — Володимир Ніколаєв, Андрій Чуба та волинське ТзОВ «Північгеопошук», яке належить Юрію Колесніченку.

ТОВ «Інвестнерудпром» на ринку — з 2009 року. На Рівненщині просить видобувати бурштин на дубровицькій ділянці «Ясинецька». Йдеться про 85 гектарів. Власники фірми — Юрій Колесніченко, директор місцевого сільгоспкооперативу Сергій Гордієв, київський бізнесмен Євген Міщенко та мешканець Житомирщини Володимир Ткаченко. Підприємство зареєстроване у селі Селець Дубровицького району.

ТзОВ «Амбер майнінг компані» просить 1325 га на ділянці «Труска Гребля» Сарненського району. Фірма зареєстрована Андрієм Колесніченком, Володимиром Ніколаєвим та Андрієм Чубою у Сарнах.

ТОВ «Георесерчінг» зареєстроване на Володимира Ніколаєва, Андрія Чубу і ТзОВ «Північгеопошук» у Сарнах. Воно хоче спецдозвіл на геологічне вивчення бурштину на 1806 га ділянки «Чудель» на Сарненщині.

ТзОВ «Рівненерудпром» просить найбільше — 3485 га на ділянці «Антонівка» Володимирецького району. Товариство засноване у Рівному Андрієм Колесніченком, Володимиром Ніколаєвим та Андрієм Чубою.

Олександр Корнійчук, голова Рівненської обласної ради:

— Перед сесією ще засідатиме комісія з питань екології. Проте наша позиція — відмовити усім цим підприємствам. Бо складається враження, що у Києві не хочуть з областю рахуватися. Практично ставлять нас перед фактом, що ми маємо надати погодження. Ми не маємо часу навіть обговорити з місцевими громадами, які вони можуть отримати вигоди від роботи цих підприємств на їхній території. Направив листи до Генпрокуратури, Кабміну, бо обурює спосіб діяльності Держгеонадр, зокрема те, як звідти надсилають листи.

Ми за те, щоб в області підприємства легально добували бурштин, але має бути дотримана нормальна процедура надання дозволів, ми маємо йти правильним шляхом. А то виходить дуже нахабно і хитро, коли отримуємо документи від різних фірм, в яких одні й ті ж засновники.

Алла САДОВНИК, "Рівне вечірнє".
Щасливе Рівне