Поради господиням: як і коли садити полуниці
Коли садити полуницю?
Для майбутнього відмінного врожаю ягід необхідна в першу чергу якісна розсада, а найкращі вуса з'являються ранньою весною або пізнім літом, коли температури невисокі, а вологи достатньо. Тому оптимальними термінами посадки полуниці в вважаються періоди з 15 квітня по 5 травня і з 25 липня по 5 вересня.

Підготовка грядки під полуницю.
Полуницю рекомендують висаджувати на добре освітлюваних ділянках, де раніше росли часник, цибуля, коренеплоди або бобові. У будь-якому випадку перед висадкою розсади ділянку необхідно очистити від бур'янів і змішати грунт. Полуниця - ягода досить вибаглива, тому крім землі для приготування грунту знадобиться компост, перепрілий гній або біогумус, зола.
Лунки під саджанці полуниці роблять глибокими і широкими. Відстань між лунками - 30-50 см. Відстань між рядами - 40 см. Вийняту з лунок землю змішують з іншими компонентами грунту в таких пропорціях: 1 відро землі, 1 відро гною, 1 відро компосту, 2 склянки золи. З підготовленого таким чином грунту в центрі кожної лунки роблять невеликий горбок.
Технологія посадки полуниці.
Як і будь-яку іншу культуру, полуницю краще висаджувати в похмурий день або ввечері. За годину до висадки розсаду потрібно полити, ще краще буде на пару годин замочити саджанці у воді. Деякі городники перед висадкою тримають кущі в часниковому настої (150 мл. настою часнику на 10 л. води), щоб запобігти появі шкідників.
Хороший саджанець полуниці повинен мати 3-4 здорових листки (інші бажано видалити) і добре розправлені коріння 10 сантиметрів в довжину (зайві сантиметри потрібно зрізати).

Отже, у нас є підготовлені молоді кущі, лунки з «насипами» і залишки грунтової суміші. Залишається тільки встановити кожен кущик на горбок так, щоб точка росту (так зване "сердечко") було на одному рівні з поверхнею грядки, а коріння розправлені по схилах пагорба.
Потім, притримуючи кущик, необхідно засипати його підготовленим заздалегідь грунтом і одночасно проливати водою. Це робиться для того, щоб контакт коренів і землі був більш тісним.

Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб точка зростання не була надмірно заглиблена або занадто піднята над ґрунтом.
Успіхів!
За матеріалами: ivona.bigmir.net.
Статті до теми:
Як виростити орхідею в домашніх умовах
Як правильно пересаджувати кімнатні рослини? [+ПОРАДИ]
Сад і город: які рослини друзі, а які - вороги

Де в Рівному працюють підготовчі курси до вступу?

КЗВО «Рівненська медична академія» розпочала набір на підготовчі курси для вступників до Фахового медичного коледжу.
переглядів: 217
Топ-3 найсмачніших рецепти пасок: класика, з родзинками та шоколадна

Паска — традиційна великодня випічка та справжній символ свята. Вона втілює родинне тепло, домашній затишок та безмежну любов, яку кожна господиня вкладає в заміс тіста.
переглядів: 750
Зарядка, насадки, вага: що важливо перевірити перед покупкою ручного пилососа

Ви коли-небудь купували компактний пилосос, який виглядав ідеально в магазині, але розчарував вдома? Багато покупців звертають увагу лише на найочевидніші характеристики, як-от потужність всмоктування та ціну, ігноруючи нюанси, які можуть перетворити побутову техніку з помічника на головний біль. Особливо це стосується ручних пилососів, які мають специфічні вимоги через свою компактність і мобільність.
переглядів: 191
Укрзалізниця додала рейс Інтерсіті Київ-Луцьк на Великдень: потяг курсує через Рівне

Купувати квитки можна вже зараз в застосунку, на сайті та в квиткових касах вокзалів.
переглядів: 301
Смажена риба з ідеальною скоринкою: один інгредієнт, що змінює все

Риба — це не лише смачна, а й надзвичайно корисна частина збалансованого раціону. Її варто включати в меню регулярно, адже вона багата на білки, омега-3 жирні кислоти та інші цінні мікроелементи.
переглядів: 346