08.04.2016, 21:30

Як виростити орхідею в домашніх умовах

Ми підготували кілька головних порад.
Орхідеї - улюблені квіти багатьох господинь. Вони не вимагають особливого догляду, їх не потрібно часто поливати і стежити за тим, чи не пересохла квітка, так як коріння орхідеї росте в корі і не потребує частого підживлення. Один мінус цієї рослини - ціна. Придбати таку квіточку сьогодні можна за 250-300 грн, ато й дорожче. Ну а якщо ви уже маєте орхідею, то купувати ще одну немає потреби. Її можна просто розмножити. Для цього ми пропонуємо 2 найпоширеніших способи.

ЖИВЦЮВАННЯ ОРХІДЕЇ
У орхідеї, яка вже відцвіла, зрізаємо стебло. Від кореня відступаємо приблизно 1 см, потім зрізаємо живці довжиною в 10-12 см. Живці будемо садити в спеціальний горщик для орхідей з отворами.

На дно насипаємо трохи піску, викладаємо мох. Грунт поливаємо. Висаджуємо живці, між якими залишаємо проміжки приблизно 3 см. Накриваємо горщик плівкою. Щодня на 20-25 хвилин знімаємо плівку і зовсім трохи зволожуємо грунт. У приміщенні на ніч потрібно влаштувати перепад температури знизити її на 4 градуси.

Через 4 місяці можна розсаджувати живці по окремих горщиках.РОЗМНОЖЕННЯ ОРХІДЕЇ "ДІТКАМИ"
Найкраще проводити цю процедуру на початку або всередині весни. Розмноження орхідеї "дітками" - найпростіший спосіб. Так ви можете розмножити такі види орхідей як Фаленопсис (Phalaenopsis) і Дендробіум (Dendrobium).

Якщо у вашої орхідеї з'явилися "дітки", необхідно дуже часто обприскувати їх, чекаючи, коли вони досить підростуть і пустять коріння. Після цього нову рослину можна відокремити, обробити зріз порошком деревного вугілля і посадити в окремий горщик.РОЗМНОЖЕННЯ КОРЕНЯМИ
Найкраще проводити таке розмноження при пересадці. Розріжте старий горщик, дістаньте рослину і обмийте коріння теплою водою. Чисту рослину помістіть на рушник і дочекайтеся, поки обсохне.

Потім відріжте сухі відростки коренів орхідеї, а місця розрізу присипте деревним попелом. Після цього акуратно розділіть кореневу систему і знову присипте зрізи деревним попелом. Кожну відокремлену частину посадіть в окремий горщик. Орхідеї виставте у тепле, позбавлене прямого сонячного світла місце. Бажано якомога рідше поливати субстрат - достатньо обприскувати рослину кожен день.Успіхів!

Статті до теми:

Як правильно пересаджувати кімнатні рослини? [+ПОРАДИ]

Сад і город: які рослини друзі, а які - вороги

Як зберегти квіти у вазі? [+ПОРАДИ]
Щасливе Рівне