14.04.2016, 20:00
5 правил зразкового батька: поради рівнянам
Відомо, що характер та усі схильності дитини закладаються ще в дитинстві. Будь-яка, на перший погляд, незначна помилка у вихованні може мати в майбутньому тяжкі наслідки як для дитини, так і для самих батьків. Як має поводитися тато, щоб бути прикладом для своєї дитини і виховати гарну та щасливу людину — радять фахівці з дитячої та підліткової психології.
1. Безпека без тотального контролю
Надмірна опіка у дитинстві — суцільні проблеми в майбутньому. Занадто контрольована дитина не навчиться долати життєвих труднощів, боятиметься незнайомих речей та явищ і самостійних рішень. Звісно, батьки відповідальні за безпеку дитини. Однак, не варто перегинати палицю. Дозвольте дитині пізнавати світ.
2. З'ясування стосунків — за дверима дитячої
Модель поведінки, моральні принципи і навіть сексуальні вподобання закладаються у дитини з раннього віку. Тому не варто конфліктувати на очах у дитини. Якщо вже виникла необхідність з'ясувати стосунки з дружиною, зробіть це наодинці. Ще гірше для психіки дитини — розлучення батьків. Але коли дійшло до цього, то, принаймні, збережіть поміж собою добрі стосунки. Інакше хлопчик виросте підкаблучником, а дівчинка — стервом.
3. Перемагай страхи
І йдеться наразі не про твої власні страхи перед батьківством, а про уявні страхи дитини - “бабая”, який сидить під ліжком чи у шафі, або приходить у снах. Ти ж батько — найсильніший і найсміливіший у світі для твоєї дитини. Вийди на поєдинок зі страшком і здолай його навіки. Для цього психологи радять разом із дитиною намалювати чи виліпити уявного ворога, а після того відшукати його слабкі місця, обговорити їх і прийти до висновку, що колишнє страхопудало - насправді кумедна і нешкідлива істота.
4. Відповідай на питання
Діти нерідко ставлять незручні чи дивні питання. Але на те ти й батько, щоб знати геть усе на світі. Завжди будь готовий пояснити чому трава зелена, звідки беруться діти і чи є життя після смерті. Підвищуй кваліфікацію у цьому напрямку із профільною літературою, її наразі не бракує у книгарнях та в інтернеті.
5. Хвали за результат
Із часом твоя дитина виростає з того віку, коли “Ой, який молодець, як гарненько покакав!” У дитсадку чи у школі доведеться показати істотніші досягнення, щоб заслужити похвалу від старших. Готуй свою дитину до цього заздалегідь: знаходь час, щоб разом вивчити щось нове. Малюйте, робіть аплікації, учіть вірші. Хвали малюка лише за результат. Але не залишай без уваги і помітні старання: він повинен знати, що ти його цінуєш.


Інші статті рубрики:
Топ-3 смачні закуски, що збережуть ваш час

Неймовірна смакота! А як легко готується!
переглядів: 141
Невеликий сніг: яку погоду прогнозують на Рівненщині

Завтра, 29 січня, на Рівнещині синоптики обіцяють хмарну погоду з проясненнями. Вночі впаде невеликий сніг, вдень істотних опадів варто не чекати.
переглядів: 84
Які зараз черги на польському кордоні?

Прикордонники опублікували статистику, скільки транспортних засобів на пунктах пропуску українсько-польського кордону.
переглядів: 431
Креативні вітання з Днем ангела Ніни 2023

Сьогодні, 27 січня, усі жінки з іменем Ніна святкуватимуть День ангела. Пропонуємо вашій увазі найщиріші вітання з цим днем, які не залишать байдужими Нін.
переглядів: 1938