Поради господиням: як і коли садити полуниці
Коли садити полуницю?
Для майбутнього відмінного врожаю ягід необхідна в першу чергу якісна розсада, а найкращі вуса з'являються ранньою весною або пізнім літом, коли температури невисокі, а вологи достатньо. Тому оптимальними термінами посадки полуниці в вважаються періоди з 15 квітня по 5 травня і з 25 липня по 5 вересня.

Підготовка грядки під полуницю.
Полуницю рекомендують висаджувати на добре освітлюваних ділянках, де раніше росли часник, цибуля, коренеплоди або бобові. У будь-якому випадку перед висадкою розсади ділянку необхідно очистити від бур'янів і змішати грунт. Полуниця - ягода досить вибаглива, тому крім землі для приготування грунту знадобиться компост, перепрілий гній або біогумус, зола.
Лунки під саджанці полуниці роблять глибокими і широкими. Відстань між лунками - 30-50 см. Відстань між рядами - 40 см. Вийняту з лунок землю змішують з іншими компонентами грунту в таких пропорціях: 1 відро землі, 1 відро гною, 1 відро компосту, 2 склянки золи. З підготовленого таким чином грунту в центрі кожної лунки роблять невеликий горбок.
Технологія посадки полуниці.
Як і будь-яку іншу культуру, полуницю краще висаджувати в похмурий день або ввечері. За годину до висадки розсаду потрібно полити, ще краще буде на пару годин замочити саджанці у воді. Деякі городники перед висадкою тримають кущі в часниковому настої (150 мл. настою часнику на 10 л. води), щоб запобігти появі шкідників.
Хороший саджанець полуниці повинен мати 3-4 здорових листки (інші бажано видалити) і добре розправлені коріння 10 сантиметрів в довжину (зайві сантиметри потрібно зрізати).

Отже, у нас є підготовлені молоді кущі, лунки з «насипами» і залишки грунтової суміші. Залишається тільки встановити кожен кущик на горбок так, щоб точка росту (так зване "сердечко") було на одному рівні з поверхнею грядки, а коріння розправлені по схилах пагорба.
Потім, притримуючи кущик, необхідно засипати його підготовленим заздалегідь грунтом і одночасно проливати водою. Це робиться для того, щоб контакт коренів і землі був більш тісним.

Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб точка зростання не була надмірно заглиблена або занадто піднята над ґрунтом.
Успіхів!
За матеріалами: ivona.bigmir.net.
Статті до теми:
Як виростити орхідею в домашніх умовах
Як правильно пересаджувати кімнатні рослини? [+ПОРАДИ]
Сад і город: які рослини друзі, а які - вороги
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 813
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2402
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1434
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 585
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 938
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4822
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3524
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2749
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 6283
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3385