Чи реально платити менше за гарячу воду
В Україні через подорожчання газу з 1 липня зросте вартість гарячої води. Однак, споживачі часто скаржаться, що отримують послугу з гарячого водопостачання не в повному обсязі – вода тече ледь тепла й доводиться довго її зливати до потрібної температури. Це призводить до значних витрат ресурсу і як наслідок – до переплати за гарячу воду.
Як можуть зрости тарифи на тепло і гарячу воду у Рівному
Не всі споживачі знають, що законодавством передбачені 4 види тарифів, які залежать від температури води:
- при температурі води до 40°С воду вважають холодною, і сплачувати варто за тарифом холодної води;
- при температурі від 40 до 44°С варто платити 70% від загальної вартості на гарячу воду;
- при температурі від 45 до 49°С необхідно сплатити 90% від загальної вартості на гарячу воду;
- при температурі від 50°С і вище вода вважається гарячою, і за послугу потрібно сплатити повну вартість згідно з діючими тарифами.
Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України №630 від 21 липня 2005 р. “Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” та постанові Кабінету Міністрів №151 від 17 лютого 2010 р. (зниження плати за гарячу воду у разі відхилення ії показників від нормативних).
Для того, щоб платити реальну вартість гарячої води, варто встановити й повірити у теплопостачальній компанії багатотарифний лічильник, інформує domik.ua. Такий прилад дозволяє не переплачувати за воду при зливанні до комфортної температури. Лічильник вимірює обсяги споживання води, яка тече «гарячими» трубами, її температуру й фіксує отримані дані.
Експерти зазначають: в Україні існує три види виготовленних у нас і сертифікованних багатотарифних лічильників, але постачальники гарячої води або посередники відмовляються від дозволу на встановлення таких лічильників під різними приводами...
Нові тарифи на газ і тепло. Як це буде

споживач, багатотарифний лічильник, тариф, холодна вода, гаряча вода
Скільки варто носити гель-лак, щоб не нашкодити нігтям

Гель-лак став справжнім порятунком для тих, хто хоче зберігати охайний вигляд нігтів без постійного догляду. Він дозволяє носити бездоганний манікюр до трьох тижнів, а іноді й довше. Однак навіть якщо покриття виглядає ідеально, його не варто тримати на нігтях надто довго.
переглядів: 58
10 помилок при вирощуванні розсади та як їх уникнути

Вирощування розсади здається нескладним процесом — доки не зіштовхнешся з першими невдачами. Пожовкле листя, тонкі стебла, мляві саджанці — усе це часто результат простих помилок, яких можна було легко уникнути.
переглядів: 141
Що святкуємо 18 травня: церковні події, іменини та народні прикмети

У неділю, 18 травня, християни відзначають п’яту неділю після Великодня. Цей день присвячений пам’яті святих отців семи Вселенських соборів, а також мученика Феодота Анкірського та святих мучеників і мучениць, що постраждали за віру у III–IV століттях.
переглядів: 235
Як врятувати речі, які пофарбувалися при пранні

Зазвичай із речами, які полиняли ми відразу прощаємося. Але насправді є декілька дієвих способів, як ці речі врятувати.
переглядів: 772
Королівський сніданок: рецепт французьких тостів з сиром

Незвичайний рецепт для смачного сніданку.
переглядів: 2469