Історії зцілення від чудотворної ікони, що перебуває на Рівненщині
1420 рік. Села на Псковщині одне за одним вимирають від страшного голоду. Люди у відчаї. На озері Камінному дивовижним чином знаходять ікону. На ній Богомладенець стоїть на колінах Матері. Богородиця сидить, на Її голові — корона, у правій руці — скіпетр, лівою Вона підтримує Сина. Спаситель правицею торкається до Її щоки, а у лівій руці тримає кулю, символ влади над світом. «Призри на смирення» – так назвали образ. Голод на Псковщині припинився, але від ікони стали відбуватися численні зцілення. Віряни, у знак вдячності, перенесли чудотворний образ до Псковського собору. Там він перебував аж до чорного 1917-го року. Куди тоді поділася ікона — не відомо. Та збереглося кілька списків із образу. Один із них, невеличкий, 110 на 70 см, потрапив у Київський Введенський храм. У часи богоборства і гонінь на Церкву одна благочестива інокиня, Феодора, з благословіння свого духівника, отця Бориса Квасницького, зберігала його в себе вдома. Священика розстріляли у 1931-му, але ікону схимонахиня берегла 55 років. Після відкриття у 1992 році Свято-Введенського храму вона передала образ туди, і з того часу святиня постійно перебуває у його стінах.
Якось улітку 1993 року настоятель Введенського монастиря ігумен Даміан звернув увагу, що ікона, яка знаходилася у дерев’яній заскленій рамі, ніби потьмяніла, наче покрилася вуаллю. Запросили реставраторів, щоб з’ясувати причини зміни. Майстри зняли раму, і всі присутні стали свідками небаченого досі дива: фарба зовсім не змінила кольору. Тьмяною вона здавалася тому, що на склі з’явився сріблястий відбиток, що точно повторював силуети Богоматері і Немовляти. Віряни з великою радістю сприйняли новину про знамення, що відбулося від ікони. Але знайшлися і скептики, які звинувачували монахів у фальсифікації. Тоді, було проведено ряд експертиз та дослідницьких робіт. .
Вчені прийшли до висновку, що процес появи зображення сучасна природнича наука ані пояснити, ні повторити не може, відбиток на склі має органічне походження і є нерукотворним.
22 листопада 1995 року Священний Синод УПЦ ухвалив вважати Київську ікону Божої Матері «Призри на смирення» чудотворною. А біля ікони стали відбуватися справжні чудеса. Про численні зцілення та допомогу свідчить неймовірна кількість прикрас на іконі...
Графік перебування чудотворної ікони на Рівненщині
У Києві на Дніпрі жінка з донькою каталися у човні. Мама відволіклася і не помітила, як дитина впала в воду. Коли вона спохопилася, дівчинки вже не було видно. Жінка змолилася до Божої Матері, і у водах річки, як на склі, відобразилася ікона «Призри на смирення». Коли у врятованої дівчинки запитали, що трапилося під водою, вона сказала, що її покликала жінка і підштовхнула на поверхню. Після молитви перед іконою заговорила глухоніма дівчинка. Здивована бабуся стала розпитувати її, як це сталося. «Тьотя на мене дмухнула», – сказала внучка, вказуючи на образ Богоматері. Був випадок зцілення молодої жінки, котра захворіла гепатитом під час вагітності. Лікарі наполягали на аборті, говорили, що хвороба згубно позначиться на здоров’ї малюка. Але жінка побоялася взяти на себе гріх, скоїти вбивство власної дитини. Три дня вона молилася перед образом Богородиці, просячи про допомогу. Повторні аналізи показали відсутність в крові вірусу гепатиту. Народжена дівчинка була зовсім здорова. Таких випадків зафіксовано десятки. А скільки ще залишаються у таємниці…
Але найголовніше – ікона «Призри на смирення» явила диво, перед яким людина може і розгубитися. Божа Матір закликає до смирення нас – гордовитих, всезнаючих, самовпевнених. «Не поспішайте, – говорить Вона нам, – пишатися своїм розумом, знаннями. Є те, чого не можна осягнути, а тільки – прийняти серцем. Смиренним серцем. Призри на смирення».
За матеріалами http://rivne.church.ua/

Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 140
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 896
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 724
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1056
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 631