Подати
оголошення

16.06.2016, 11:00

Півсотні дітей зі Сходу відпочинуть у таборах на Рівненщині

Керівник громадської організації "Дія" міста Дубно та Дубенського району Валентина СІНЬКОВСЬКА (на фото) нещодавно повернулася зі Сходу. Жінка розповіла газеті "ОГО" про життя людей у прифронтових зонах, а також про створення сіл-побратимів.
– На Різдво наші села з Тернопільської області їздили на Схід у добровольчі батальйони з вертепом, щоб трошки розвеселити бійців і місцевих жителів, – розповідає Валентина Сіньковська. – Людям це дуже сподобалося, вони задоволені були тим, що в Україні є така культура. Адже на Сході, окрім українців, проживає багато  татар, греків,  росіян. А на Пасху ми знову зустрілися й вирішили, що будемо робити села-побратими. Засновником такого проекту став Іван Сюта з Тернополя. Нас підтримав і народний депутат Дмитро Ярош, сказав, що допомагатиме.  До нас уже керівництво Маріуполя приїжджало з місією. Вони також задоволені такою ініціативою. Адже людям на Сході говорили, що Західна Україна – це бандери, хунта і таке інше.  Нам теж багато всякого про них розповідають, а от ми приїхали в Маріуполь, а там повсюди жовто-блакитні кольори. Їм дуже сподобався наш візит.  Хоча вони спочатку здивовані були, що нам на Західній Україні небайдуже їхнє життя. А коли ми сказали, що будемо ще й діток їхніх брати, то вони взагалі там плакали. Наші дітки для них виступали у вишиванках, пісеньки співали. Звичайно, населення там є різне, але мені здається, що у нас тут люди більші сепаратисти, ніж на Сході. В селі Мирне, яке чи не найбільше постраждало, дітки нас зустріли дуже гарно, і це було дуже зворушливо.

У Рівному відбулася презентація національного руху Дмитра Яроша

Валентина Сіньковська каже, що цього літа планують взяти 50 дітей зі Сходу в табір на Рівненщині.

– У нас уже розписана вся програма. Ми хочемо поговорити з представниками “Укрзалізниці”, щоб виділили нам вагон у поїзді “Маріуполь-Львів”. Ми довеземо діток до Тернополя, а там замовимо автобус і поїдемо в Дубно на один день на екскурсію, щоб показати місто. Там вони переночують, а зранку автобусом поїдуть на Світязь у табір. Дуже хочемо, щоб ті діти хоч трошки відпочили. Ми шукаємо вчителів і психологів, щоб вони попрацювали з цими дітьми, адже у них всіх порушена психіка. Також хочемо, щоб вони поспілкувалися і з нашими дітками.  Зараз ми беремо лише 50 дітей, бо більше фінансово не потягнемо, але якби нам допоміг хтось зі спонсорів, то ми би їх всіх забрали на два місяці.

Жінка розповідає, що діти там уже більше двох років живуть у підвалах, адже їхні міста постійно потерпають від обстрілів.

ВІДЕО - Нардеп Дмитро Ярош у Рівному розповів, кого бачить прем'єром і як вирішити проблему з бурштином [+Відео]

– Навіть малесенька дитинка вже знає, що це летить: чи міномет, чи “град” і через скільки хвилин воно прилетить, – говорить Валентина Сіньковська. – Я тиждень там пробула і хочу кричати на всю Україну, що найстрашніше в цьому всьому те, що людей там кинули напризволяще і нікому немає діла ні до кого: ні до стареньких, ні до дітей! Їх держава покинула – і виживайте як хочете. Їм в місяць дають 200 гривень! Вони кажуть, що раніше думали, як прожити на тисячу, а зараз на 200 живуть. Вони тільки один хліб купують, це просто жах! А тим часом у Києві зарплати собі піднімають до 20 тисяч гривень, взагалі обнагліли. Нас просто знищують, як рабів. І ми повинні піднімати ці питання. Люди на Сході ненавидять і Ахметова, і москалів. Вони вже самі не знають, кому вони потрібні. Їхні будинки розбомблені, вулиць немає, їсти немає що. Кажуть, що ніколи не хотіли тої Росії і взагалі не розуміють, хто таке придумав. Це біда. У нашої влади завдання таке, щоб у людей опустилися руки. Але, дякувати Богу, ми є, ми допомагаємо і будемо допомагати, підкреслює Валентина Сіньковська.

 

Бесплатка

ПанасюкАктуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net