"Ранкова кава": Андрій Супрунюк про перші улови, жінок на риболовлі та ставок у Грушвиці [Фото+Відео]
- Андрію, нашу розмову хотілося б розпочати з того, щоб ти розповів, що в твоєму розумінні поняття “риболовля” - це відпочинок, бажання значного улову чи ще щось?
- Насправді, для мене риболовля - це відпочинок, один з найкращих його типів. Це спілкування з природою, спілкування з близькими друзями... Не буду приховувати, що полювання я полюбляю більше, там мені там цікавіше. Тому риболовлі приділяю менше часу. Цього року я їздив на риболовлю тільки один раз. А саме на цьому ставку не рибалив ще ні разу цьогоріч.
- Будемо сподіватися, що при нагоді, коли буде час, то обов'язково порибалиш і тут.
Якщо ж пригадувати дитинство, то пам'ятаєш, коли вперше пішов на риболовлю і з ким це було.
- Символічно, що перша моя риболовля була саме на цьому ставку. Цей ставок взагалі для мене рідний, адже мої дідусь з бабусею, тато з мамою проживають тут, у селі Грушвиця. В час мого дитинства цей ставок належав сільській раді, у нього не було орендаря. Тут було дуже багато риби. Якщо не помиляюся, то мені в той час було 8 років. Вперше на риболовлю я ходив з дідусем, от він у мене затятий рибалка. Згодом я почав ходити на риболовлю сам. Пригадую, як намагався зробити усю хатню роботу якомога швидше і приходив сюди з вудкою. Мої улови, як на той час, для мене були просто колосальні.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОЗАПИС ПРОГРАМИ
- Ти говориш, що улови були колосальними. Можливо пам'ятаєш найбільшу рибу чи якийсь значний улов?
- На велику рибу тут я не націлювався. І коли говорю про колосальні улови, то маю на увазі те, що в кількісному відношенні їх було дуже багато. Так, за одну риболовлю це могло бути відро карася! Саме це і приносило неймовірне задоволення від цього захоплення. Якщо ж говорити про вудки, то це були ще старі бамбукові вудки. Дідусь мені все готував, вчив мене і я приходив сюди о 4 ранку. Як зараз пам'ятаю, як бабуся о 8 годині готувала сніданок і мої менші брати — рідний та двоюрідний, приносили мені сніданок на ставок і я тут був до години 10. А після цього біг додому.
- Брати приносили сніданок, але не підтримували твого захоплення?
- Вони на той час ще були надто малі, але з часом вони так само приєднувалися до моєї риболовлі. Згодом у цього ставка вже з'явився новий орендар, а ми зайнялися ставком, який в селі називають - копанка і з часом почали рибалити там.
- Ти говорив про те, що йшов на риболовлю о 4 ранку... А не бувало такого, що не хотілося так рано вставати?
- Піти на риболовлю - це було для мене як свято. Я цим захопився і це насправді приносило мені велике задоволення, тому вставати вранці - це було не проблемою.
- На початку нашої розмови ти пригадав, що цьогоріч рибалив тільки один раз. Де це було і які залишилися враження?
- Це було на річці Сула, що на Полтавщині. Я рибалив з друзями, у них це вже традиція. Вони так виїжджають вже 11 чи 12 раз, я ж з ними їздив вдруге. Там ловиться великий карась. Я не можу сказати, що зловив трофей, але ми дуже гарно відпочили і порибалили.
- Ти говорив про те, що рибалиш з друзями. А як ставишся до того, що існує приказка "жінка на кораблі — це до біди". Чи справджується ця теза на риболовлі?
- Я цей принцип не підтримую. В мене дружина часто їздить зі мною на риболовлю. Ми часто відвідуємо той ставок-копанку, про який я розповідав. Вона ловить карасиків і отримує від цього колосальне задоволення. Так само приємні емоції у неї викликає спілкування з природою.
Цікавим був і той факт, що минулого року я взяв її та двох сестер на відкриття полювання на качку. Друзі теж були з своїми дружинами. Ми таким складом вибралися на полювання вперше, але це було класно. З нас, чоловіків, знялася частина обов'язків, але навіть не це головне. Я думаю, що ця приказка у наш час вже віджила своє.
ДИВИТИСЯ ПРОГРАМУ РАНКОВА КАВА
- А якщо говорити про твого сина, то ти хочеш, щоб він полюбив чоловічі захоплення: полювання, риболовлю?
- Так, хочу і все роблю для цього. Я вже бачу, що він спортивний риболов. Всю рибу він відразу відпускає назад. Тому для нього у риболовлі найголовніше - це процес.
- Ми не випадково проводимо нашу зйомку на ставку у селі Грушвиця. Пригадую, що минулого року, коли була тут, то всього цього облагородження ще не було. Я знаю, що ти маєш безпосереднє відношення до цього процесу. Розкажи про це детальніше.
- Рік тому попередній орендар відмовився від оренди. Він мав на то свої причини. Тоді сільська рада оголосила аукціон і ми вирішили взяти у ньому участь, але не для того, щоб це було одним з напрямків бізнесу, а для того, щоб зробити це місце маленькою перлиною району та області. Приємно, що нині - це прекрасне місце для відпочинку селян та всіх мешканців області.
Нині ми є повноправними орендарями водойми. Насамперед ми зайнялися відновленням дамби та шлюзів. Потім зробили гарні бесідки і що найголовніше - зараз тут плаває 7 тон риби. Її вага від 1,5 до 6 кілограм. Ми прийняли рішення, що тут буде спортивна риболовля, що стосується карпа. А крім того, тут є амур, товстолоб та карась. Якщо зловили щось з цих видів, то їх можна забрати собі на сковорідку.
- А відбувалися тут, на ставку, якісь змагання?
- Змагань поки не було, була презентація фірми, яка виготовляє корми та прикормки для карпятників. А змагання плануємо провести найближчим часом. Спортсмени рівненського риболовного клубу вже подали заявку на участь, а щодо інших учасників, то я відкритий для співпраці та готовий шукати партнерів.
Вітаю всіх з днем рибалки! Бажаю усім вам гарних уловів! Хочу побажати вам - нехай рве і найголовніше - запрошуємо вас в "Карпове урочище" у селі Грушвиця!
Ми чекаємо на вас.
ранкова кава з Ольгою Данилюк, Грушвиця, риболовля, новини Рівного, Андрій Супрунюк
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 381
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 354
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 536
У Рівному відбудеться фестиваль "ВареничОК"
Сьогодні, 30 листопада, у Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з 12:00 до 19:00 пройде фестиваль "ВареничОК".
переглядів: 491
На Рівненщині попрощалися із чотирма загиблими захисниками
Рівненщина попрощалася із загиблими Воїнами Василем Федчуком із Гощанщини, Андрієм Калушем із Дядьковицької громади, Олександром Панасюком із Сарненщини та Віктором Сиротчуком із Вараської ТГ.
переглядів: 556