29.07.2016, 17:30

На "Рівнеазоті" повідомили про можливий запуск наприкінці літа

Голова Правління ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM Михайло Заблуда зустрівся із журналістами рівненських ЗМІ аби роз'яснити ситуацію, що склалась на підприємстві на сьогоднішній день.
Голова Правління повідомив, що, наразі, працівники «Рівнеазоту» заробітну плату отримують по мірі надходження коштів:

«Ми маємо тимчасові труднощі з виплатою заробітної плати працівникам – на то є свої об’єктивні причини і ми не відмовляємося від них. Є розуміння як працівників підприємства, так і профспілки відносно тимчасової затримки по заробітній платі, враховуючи те, що підприємство не випускає продукцію більше чотирьох місяців» – заявив Голова Правління ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM Михайло Заблуда.

"Рівнеазот" збільшив виробництво добрив

Та навіть незважаючи на це, підприємство продовжує виконувати взяті на себе соціальні зобов’язання. Зокрема у минулому місяці, фонд заробітної плати підприємства становив понад 23 мільйони гривень, з яких 7 мільйонів «Рівнеазот» сплатив у вигляді податків державі.Михайло Заблуда спростував чутки про масове скорочення працівників на підприємстві та наголосив, що під реорганізацію кадрів потрапила лише частина персоналу адипінового виробництва:

«28 травня 2012 року ми призупинили виробництво адипінової кислоти з огляду на несприятливу кон’юнктуру ринку. Тоді собівартість продукції суттєво перевищувала ціну на готову продукцію. Незважаючи на це ми понад чотири роки своєчасно виплачували зарплату усім працівникам адипінового виробництва. На жаль, із часом ситуація на ринку не змінилася, тому ми прийняли непросте рішення поставити виробництво адипінової кислоти на консервацію» – роз’яснив Михайло Васильович. – «На сьогодні частина працівників виробництва (а це 51%) працевлаштована в інших цехах. Шкода, але 46 наших спеціалістів відмовились від альтернативних пропозицій по роботі».

На рівненському "Азоті" - фінансові проблеми

Відповідаючи на питання журналістів, Михайло Васильович окреслив основні умови за яких підприємство зможе швидко та ефективно відновити свою роботу. Насамперед це підтримка з боку держави, зокрема максимально вигідні умови для реалізації міндобрив на внутрішньому ринку, міжнародні домовленості про експорт продукції за кордон та створення оптимальних умов для закупівлі основної сировини для виробництва міндобрив – природнього газу.

Голова правління відзначив, що на сьогоднішній день український ринок міндобрив заполонила російська продукція, доля якої становить приблизно 70 % від загального обсягу. Поява дешевших російських товарів призвела до того, що вартість готової продукції для українського виробника стала нижчою за її собівартість, а виробництво збитковим.Втім, очільник ПАТ «Рівнеазот» висловив надію, що незабаром ситуація на ринку зміниться через ріст попиту на міндобрива перед осінньою посівною і підприємство зможе відновити свою роботу найближчим часом: «Наразі, завдання нашого підприємства полягає в тому, щоб добросовісно та якісно почати виконувати свою роботу, а саме - забезпечувати аграріїв мінеральними добривами, - резюмував Голова Правління ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM Михайло Заблуда й наголосив, що збереження колективу хіміків було і є пріоритетним завданням адміністрації підприємства.

Джерело: https://www.azot.rv.ua/