10.08.2016, 12:11

В Україні буде покладено край будівельним аферам та недобросовісним забудовникам

Нещодавно, Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект 4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності".
Необхідність внесення змін до чинного містобудівного законодавства обумовлена зловживаннями з боку недобросовісних забудовників і зростанням кількості проблемних будівництв.

“Що ми маємо на сьогоднішній день. Дуже часто забудовники під виглядом 3-ї категорії складності зводять величезні житлові комплекси. Як результат - відсутність там прибудинкової території, протипожежних під'їздів, сумнівна якість будівельних матеріалів. В порушення правил ДСТУ у таких будинках встановлюються дешеві та неякісні вікна, вхідні двері, інженерні системи та інші елементи безпеки”, - розповідає начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігор Мічуда.

За словами Ігора Мічуди така ситуація створює простір для зловживань і будівельних афер з боку недобросовісних забудовників. Законопроект в свою чергу передбачає, по суті, що будь-який багатоквартирний будинок стане об'єктом, який потрібно буде погоджувати з органами ДАБІ, в той час як будівництва незначного класу - приватні і малоквартирні будинки, невеликі адміністративно-побутові будівлі потребуватимуть тільки повідомлення і зможуть приступати до робіт на наступний день після його подачі. Це встановить чіткі правила оформлення дозвільної документації для забудовників та усуне можливості для маніпулювання містобудівним законодавством.

Народний депутат і співавтор документу Геннадій Кривошея стверджує, що законопроект усуне в тому числі і корупційні ризики.

“Заміна п'яти категорій складності трьома класами наслідків допоможе місцевій владі ефективніше працювати. Тобто ми даємо на місця інструмент впливу на сферу містобудування. Одночасно спрощуємо дозвільний процес для простих людей, які будують приватне житло. Також даємо гарантії громадянам, які вкладають свої кошти в багатоповерхову забудову і сьогодні часто стають заручниками безвідповідальних забудовників”, - наводить він ряд аргументів “за”.

Підсумовуючи, варто зазначити, що цей законопроект є певною мірою провідним для будівельної галузі держави. Він зможе усунути ряд старих прогалин та поліпшити умови діяльності як для бізнесменів, так і для пересічних громадян.
Щасливе Рівне