Сьогодні православні рівняни вшановують пам'ять преподобного Федора Острозького
Преподобний Феодор, князь Острозький
Одним з найбільш шанованих святих землі Волинської є преподобний Феодор, князь Острозький. Він походив з відомого княжого роду на Волині, що вів свій початок від Рюриковичів. Феодор був старшим сином першого документально відомого Острозького князя Данила, який жив у XIV столітті. Рік народження святого князя невідомий. Вперше його ім’я згадується в джерелах у 1385 р. В 1386 році король Ягайло затвердив за ним маєтки його батька. Вже в молодому віці займав становище луцького старости і воєводи ( 1387-1388 рр.). У той час більшість українських земель опинилось під владою Литви, за вийнятком Галичини, Холмщини й частини Волині, якими заволоділа Польща. Коли після унії Литви з Польщею в Креві в 1385 р. а особливо після підписання наступної унії в Городлі у 1413 р. наступило обмеження прав православних українців, князь Феодор став оборонцем цих прав, зокрема підтримував князя Свидригайла у боротьбі з Польщею.
Святий преподобний князь Феодор прославився як майстерний полководець. Він брав участь у відомій битві під Грюнвальдом у 1410 році. Потім підтримував гуситів у Чехії. Як припускають, невдала битва з татарами в 1438 році кардинально змінила його життя. Він покидає мирську суєту і стає ченцем у славній Києво-Печерській Лаврі. Про життя преподобного князя у Печерській обителі збереглось досить мало відомостей. Знаємо, що він прийняв постриг з ім’ям Феодосія і повністю присвятив себе Богові проходячи подвиги посту і мовчання. Точної дати упокоєння преподобного не відомо.Одні історики стверджують, що він упокоївся близько1446 року, а інші вважають- на початку другої половини ХV ст. Мощі преподобного Феодора, князя Острозького спочивають у Дальніх печерах Київської Лаври.
Пам’ять його звершується 11 серпня( 24 серпня за н. ст.), разом з Собором преподобних Печерських, що в Дальніх печерах спочивають 28 серпня ( 10 вересня ), в Неділю Другу Великого посту, разом з усіма преподобними Печерськими, в Неділю 2 – у після П’ятдесятниці, та з усіма святими Волинськими 10 ( 23 за н. ст) жовтня.

Інформацію підготував протоієрей Миколай Капітула,
магістр богослів’я, викладач РДС,
клірик Покровського собору, м. Рівне

Миколай Капітула, новини Рівного, Федір Острозький, 24 серпня
На Острожчини відкрили меморіальну дошку загиблому Герою

У Хорівському ліцеї відбулася зворушлива та водночас знакова подія — урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника закладу, захисника України Максима Кольцова, який героїчно загинув, боронячи рідну землю.
переглядів: 180
Рівненські ветерани повернулися з Франківська з медалями

Ветерани з Рівного вкотре довели, що сила духу і цілеспрямованість не мають меж. Дві команди з Рівненщини — «Стронг Ветеран Рівне» та «Неможливого не буває» — гідно представили область на змаганнях «Звитяга Нескорених», що відбулися в Івано-Франківську.
переглядів: 287
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 493
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 411
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 441