Ми у Facebook
11.10.2016, 07:40

Як рівнянам вберегтися від пожеж в осінньо-зимовий період

Як свідчить статистика, з настанням осінньо-зимового періоду значно зростає кількість пожеж та трагічних випадків на них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, газових приладів та електрообігрівачів.
Досить сказати, що лише у Рівненській області за минулорічний опалювальний сезон було зареєстровано 632 пожежі, якими завдано збитків на суму понад 84 млн. грн. Але ніякі матеріальні втрати не можуть бути порівняні трагічними наслідками пожеж. У полум'ї загинуло 25 громадян, в тому числі 3 дітей. Ще 13 осіб отримали травми.


На Рівненщині п`яний водій збив жінку разом з малим сином


Ці невтішні дані є результатом того, що у повсякденних турботах, рятуючись від холоду, багато людей проявляють недбалість, не звертають увагу на дотримання протипожежного режиму. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно сільської місцевості. В основному лихо приходить в будинки самотніх пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів на виконання протипожежних заходів і мешкають здебільшого у старих дерев‘яних хатах, де прилади пічного опалення та електрообладнання вже давно застаріло, належним чином не обслуговується та не ремонтується. Як наслідок, найбільша кількість пожеж та загиблих на них людей реєструється в осінньо-зимові місяці року, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.

Ще однією з найпоширеніших причин пожеж та загибелі людей на них є куріння у ліжку, найчастіше у нетверезому стані. Зараз в області, переважно на селі, проживає чимало непрацюючих громадян, які часто використовують свій вільний час для вживання алкогольних напоїв. Це знижує рівень відчуття особистої безпеки. Враховуючи те, що у холодну пору алкогольні напої розпиваються в помешканнях, це врешті решт призводить до пожеж в житловому секторі. Розвиток подій іде за одним і тим же сценарієм. Людина випила, потім закурила у ліжку та не помітила, як задрімала і при цьому випустила недопалок з рук.

Ці та інші фактори з року в рік негативно впливають на стан пожежної безпеки та стають причиною десятків трагічних випадків під час осінньо-зимового періоду.

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області вкотре застерігає: щоб лихо не прийшло до вашої оселі, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними. Не паліть у ліжку, слідкуйте за станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримайтесь протипожежних вимог під час їх експлуатації.

На Рівненщині смертельна ДТП - загинув пасажир підводи


Пам‘ятайте, що ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких вам людей, залежить насамперед від вас самих!

Заступник начальника ДПРЧ-1 ДПРЗ-3 ГУ ДСНС України у Рівненській області Олег Горопаха









На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

15.05, 07:31 Безкоштовне шкільне харчування та грошова компенсація: що мають знати батьки дітей-чорнобильців

14.05, 21:30 Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

14.05, 21:00 Прогноз погоди у Рівному на 15 травня: які сюрпризи підготував весняний день

14.05, 20:30 Українцям повернуть гроші за газ: що для цього потрібно

14.05, 19:50 У Рівненській області можна отримати подарунок за здачу крові

14.05, 19:10 На Рівненщині 16 травня частково перекриють рух: про який населений пункт йдеться

14.05, 18:30 На Рівненщині зростає кількість укриттів у школах: ще сім об’єктів зведуть цього року

14.05, 17:50 Тарифи на світло та газ: що зміниться у 2025 році та коли можливе подорожчання

14.05, 17:10 Трагедія на Рівненщині: людина загинула у пожежі через необережність під час куріння

14.05, 16:30 Знижки від АТБ: що українці можуть купити дешевше на 50%