Сьогодні рівняни можуть накликати добробут та багатство на рік
Хто перший вранці на Введення прийде до хати, той буде першим «полазником» - тим, хто приносить добро чи якесь лихо - на новий господарський рік. Тому сусіди стримуються заходити на Введення зранку до чужої хати, щоб потім не було нарікання, що то вони принесли нещастя. Коли першим до хати увійде молодий гарний чоловік, а ще й з грішми, то добра ознака: весь рік у хаті всі будуть здорові і вестимуться гроші. Якщо ж увійде старий та немічний, а ще бідний, то і хворі в хаті будуть, і злидні заведуться. Найгірше ж, переказують люди, як зайде першою до хати стара жінка - "то вже добра не жди". Недобре також, якщо хтось із із сторонніх приходить в цей день щось позичати.
Початок нового господарського року у введенських повір'ях виступає виразно: до Введення можна копати лопатою землю, а від Введення до Благовіщення не можна, бо земля спочиває і на літо сили набирає.
Вночі проти Введення подекуди дівчата святили воду ще дохристиянським звичаєм: брали воду в такому місці, де сходяться три струмки, проливали воду через полум'я так, щоб вона проходила поміж двома вогнями, і потім уживали тієї води проти хвороб, від зурочення та на любовні чари. По півночі жінки сідали голі на порозі і пряли самосівні коноплі, щоб «прядиво пішло на руку». Обсипали того дня корови сім'ям і мастили маслом вим'я, щоб давали багато молока, і обкурювали їх, щоб ніхто не міг того молока відібрати.
Як із іншими великими річними святами, і це свято пов'язувалося з культом померлих: "На цей день Бог одпускає праведні душі подивитися на своє тіло, тому воно називається Видінням (народня етимологія, що Введіння — «видіння»), що душа бачить своє тіло".
У цей час в Україні вже зазвичай випадає сніг, тому кажуть: "Третя Пречиста снігом покриває".
Народні прикмети:
Скільки на «Введення» води, стільки на Юрія трави.
Як горобець нап'ється на Введення в бичачім сліду води, то напасеться худоба до Юрія (6 травня) трави.
Як буде на Введення в сліду вода, то на Юрія трава.
Як є на Введення вода, то буде в мисці / вліті молоко.
Як Введення мостить мости, а Микола забиває гвіздки, то люта зима буде.
Введенські морози ще зими не роблять.
Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.
Чому Різдво святкують 25 грудня: Відповідь ПЦУ
Як зазначають у православній церкві, ані Писання, ані загалом Передання Церкви не подає нам точної дати народження Сина Божого. Про саму подію та обставини Різдва Христового нам оповідають у Новому Завіті два євангелисти, святі апостоли Матфей (Мф. 1: 18 – 25, 2: 1 – 12) та Лука (Лк. 2: 4 – 20).
переглядів: 84
Які лікарні на Рівненщині замінять МСЕКи?
У Рівненській області визначено 13 медичних закладів, де працюватимуть експертні команди, які замінять функції медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Відповідне розпорядження затвердив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль за погодженням із Міністерством охорони здоров’я України.
переглядів: 98
У Рівному художники з України та світу отримали нагороди
У Рівненському Палаці дітей та молоді відбулася урочиста церемонія нагородження учасників V Міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва «Квітуча фантазія».
переглядів: 248
Юні спортсмени з Рівного переможно виступили на змаганнях з плавання
Вихованці СДЮСШОР №2 Рівненської міської ради – Влада Трачук, Антоніна Тимощук, Валерія Засько, Олександра Савченко та Ігор Лисик – у складі офіційної делегації національної збірної команди представляли Україну на Відкритому чемпіонаті Литви з плавання.
переглядів: 343
18 грудня: що не можна робити, народні традиції та іменини дня
Сьогодні, 18 грудня, середа. В Україні триває 1029-й день війни. До Нового року залишилося 13 днів.
переглядів: 320