15.12.2016, 10:05

"Псевдонаціоналізація" ПриватБанку - чергова інформаційна атака на клієнтів банку

Чергова інформаційна атака на найбільший український банк ПриватБанк, пов'язана з "псевдонаціоналізацією" банку, в першу чергу спрямована на клієнтів банку і є спробою дестабілізації політичної ситуації в країні.
Як йдеться у повідомленні прес-служби банку, в Україні сьогодні немає юридичного поняття і законодавчого шляху "націоналізації" того чи іншого стабільно працюючого банку, що говорить про відверто "фейковий" характер інформації, поширюваної серед клієнтів банку через СМС, месенджери, дзвінки комерційних колл- центрів і окремими ЗМІ.


Розповсюдження серед клієнтів Приватбанку чуток про швидку "націоналізацію" банку є спланованою атакою на ПриватБанк. Про це повідомив перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський.

“Сама по собі націоналізація не має для вкладників і клієнтів жодних наслідків, так як просто призводить до зміни власників, зазначив Олег Гороховський. - Якби держава хотіла націоналізувати банк, то воно діяло без зайвої публічності. Тут же все по-іншому: використовуючи нерозуміння громадянами суті націоналізації, розганяють паніку. І ми, на жаль, знаємо хто у цього замовник і чиїми руками це все реалізовується".

За інформацією Олега Гороховського, банк спокійно сприймає чергову спробу інформаційної атаки, оскільки сьогодні в депозитному портфелі ПриватБанку понад 80% строкових депозитів, що виключає сценарій панічного відтоку депозитів раніше терміну.

“Вами маніпулюють. Ви стаєте гвинтиком у великому механізмі по розвалу країни і економіки, якщо у ворога вийде реалізувати свій злий план, то це розвалить економіку країни. Не допомагайте йому в цьому, - зазначив Олег Гороховський. - Давайте краще разом дамо відсіч цим нападкам на найбільш інноваційний та технологічний банк в світі. Може тут і не вибухають бомби, але тут теж проходить лінія фронту".

"ПриватБанк згідно з графіком проводить узгоджені з НБУ дії за програмою докапіталізації, яка розрахована до кінця 2018 року, виконує всі нормативи діяльності банків в Україні, залишаючись найбільш ліквідним українським банком, - зазначає прес-служба ПриватБанку. - Нашим стратегічним напрямком залишається впровадження на українському ринку найпередовіших банківських технологій, аналогів багатьом з яких немає в світі, як наприклад послуга "кардшерінга", запущена в Україні компанією Visa у співпраці з ПриватБанком".


ПриватБанк за підсумками 2016 року увійшов до рейтингу кращих світових банків The Banker's Bank of the Year Awards 2016 і визнаний банком року в Україні. На думку провідних фінансових експертів The Banker і провідних європейських банкірів, ПриватБанк зміг не тільки адаптуватися до умов військових дій і економічної нестабільності в країні, а й виступити ініціатором програми відродження економіки за рахунок стимулювання розвитку малого бізнесу. За рахунок цієї програми "КУБ" банк планує допомогти малому бізнесу створити в країні понад 1 мільйон нових робочих місць, в тому числі за рахунок активного впровадження програми зниження вартості кредитів підприємцям через програми компенсації відсотків за рахунок місцевих бюджетів.