«Не вірю, що хтось буде покараний», – журналісти, яких бив «Беркут»
Домінують серед усіх цих випадків саме прояви агресії з боку силовиків.
Серед тих, хто постраждав від дій спецпризначенців аж двічі (у листопаді 2013 та в січні 2014) – оператор «5 каналу» Іван Наконечний. У листопаді на Європейській площі беркутівці штовхали його та зламали світло на камері.
20 січня на вулиці Грушевського він працював разом із колегою-журналісткою біля входу до стадіону «Динамо».
– Мені прямо в камеру попала гумова куля і встряла. Техніка вже була непридатна для роботи. Я подзвонив на канал, віддав зіпсовану камеру, мені привезли наступну і ми продовжили знімати, – згадує Іван.
Після цього, каже, ходив із юристами каналу в міліцію, писали заяву, кілька разів був викликаний до прокуратури, але далі цього справа не пішла.
– Я побачив, що все дарма, свою заяву забрав, бо фізично ж постраждалим не був, далі цим продовжували займатися юристи. Але камера досі на експертизі, – розповідає.
Іван каже, що ті події не позначилися на його роботі. Після цього вже кілька разів знімав у зоні АТО, тож небезпеки не боїться. Але в те, що хтось буде покараний, не вірить.
– Всі силовики були в масках, хто стріляв, я не бачив. А самі ж не зізнаються.
Журналіст видання «Український простір» (Харків) Роман Черемський, який з початком військових подій на Сході потрапив у полон до бойовиків ЛНР, також активно висвітлював мітинги в Харкові наприкінці 2013 – початку 14 року.
– У січні 2014 року в самому центрі Харкова я знімав автобуси із затемненими вікнами, біля яких були бійці «Беркуту». Один із силовиків на мене накинувся і спробував оглушити електрошокером, але чомусь не подіяло, тоді мене затягли в автобус, били по ребрах, вщент розбили камеру, знищили всі записи і викинули з автобуса, – згадує Роман. – Я звертався у правоохоронні органи, але це була імітація діяльності.
Кілька разів, каже Роман, справу хотіли закрити. Він ходив у прокуратуру з вимогою продовжити розслідування.
– У неформальній розмові мені відверто сказали, що в цієї справи немає перспективи. На цьому все і скінчилося, Кримінальне провадження закрили. А потім почалися військові події на Сході, то, звісно, було не до цього. Бо в Харкові вже діялося незрозуміло що, – каже Роман Черемський.
Зазначає, що тільки серед його колег-журналістів із Харкова у 6 осіб було пошкоджено апаратуру. Але фізично він постраждав чи не найбільше серед працівників ЗМІ.
НСЖУ продовжує оновлювати дані про всіх постраждалих журналістів у період Євромайдану та збирає інформацію про реальний стан розслідувань цих випадків, - наголошує керівник Спілки журналістів Сергій Томіленко.
Про підтримку зусиль НСЖУ в ревізії кожного випадку побиття журналістів в Україні з 2013-го року по нинішній час заявили колеги з Міжнародної федерації журналістів.
До теми:
Більше 70 журналістів побито три роки тому, а винні й досі не покарані
Побиття журналістів "Рівне 1": коментарі рівнян у соціальних мережах
Журналісти Рівного об'єдналися проти побиття журналістки Тетяни Чорновол
Новини України та світу, Сергій Томіленко, Національна спілка журналістів України, НСЖУ, свобода слова, журналісти
Відомий київський фотограф-педофіл проведе майже 13 років за гратами
Відомого київського фотографа Олександра Ктиторчука засудили до 12 років і 10 місяців позбавлення волі за систематичні зґвалтування та розбещення малолітніх дівчат.
переглядів: 271
В Україні посилили відповідальність за недопуск до укриттів: що зміниться
Верховна Рада України ухвалила новий закон, який суттєво посилює відповідальність за порушення вимог щодо утримання та експлуатації укриттів. Це рішення було прийнято з метою забезпечення безпеки громадян та покращення стану захисних споруд.
переглядів: 189
Коли українці отримають виплати ВПО у січні 2025 року: роз'яснення від Мінсоцполітики
У січні 2025 року українці, серед яких внутрішньо переміщені особи (ВПО), отримають державні виплати.
переглядів: 448
Прикордонника на Закарпатті викрили на хабарі
На Закарпатті правоохоронці затримали прикордонника, який за гроші допомагав переправляти осіб призовного віку через державний кордон.
переглядів: 774
Завтра польські фермери знову планують акцію протесту
У п’ятницю, 3 січня, у Варшаві заплановано масштабний протест польських фермерів, організований низкою аграрних об’єднань. Захід під гаслом «5 x STOP» спрямований проти політики Європейського Союзу, зокрема дій його лідерки Урсули фон дер Ляєн.
переглядів: 882