23.02.2017, 13:34

Як рівнянам захистити свою банківську картку й не стати жертвою шахраїв (+ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні одним з найпоширеніших типів шахрайства з використанням платіжних карт є вішинг.
Злочинці під час телефонної розмови намагаються впливати на власника платіжної картки, щоб виманити секретні дані карти, банківських sms-паролів або змушують зняти ліміти для крадіжки грошей.

Як рівнянам не стати легкою наживою для віртуальних шахраїв (+ІНФОГРАФІКА)
Згідно зі статистикою, 76% власників платіжних карток, що стали об’єктом вішингу, розголошують шахраям реквізити своїх карт. Потрапляння в подібну шахрайську схему «коштує», в середньому, 5 тисяч гривень.

Шахрайство на Рівненщині: улюблені "схеми" злодіїв та способи захистуСеред конфіденційних платіжних даних, які ніколи і ні за яких обставин не можна розголошувати разом з номером картки:

термін дії карти;

тризначний код безпеки на зворотній стороні картки (код CVV2/CVC2), який потрібен для здійснення операцій з платіжною карткою в Інтернеті;

паролі з смс-повідомлень від банку, які потрібні для підтвердження операцій з карткою.

Отримавши ці дані, злочинці скористаються ними для грошових переказів з картки, іноді і для покупок в Інтернеті.

Серед найпоширеніших в Україні способів, за допомогою яких шахраї намагаються вивідати у громадян реквізити картки телефоном, – це звернення під виглядом співробітника банку, поліції, СБУ, Пенсійного фонду, благодійної організації або покупця під різними приводами (перевірка служби безпеки, блокування картки, нарахування надбавки до пенсії, придбання товару).Ніхто з перерахованих осіб і інстанцій не має права вимагати від вас повідомити платіжні реквізити, в тому числі і працівники банку. При цьому для отримання будь-якого грошового переказу на картку досить надати покупцеві лише номер карти.

Ключовий спосіб захисту від телефонних шахраїв – це негайно припинити розмову, якщо у вас почали випитувати реквізити картки (не тільки номер, але також термін її дії, тризначний код безпеки і смс-паролі з банківських повідомлень).

Якщо в результаті вішингової атаки, ви розголосили важливу інформацію, негайно блокуйте картку. Після чого необхідно повідомити про інцидент до поліції.

Про це повідомили з відділу комунікації поліції Рівненської області.