Як рівнянам захистити свою банківську картку й не стати жертвою шахраїв (+ІНФОГРАФІКА)
Як рівнянам не стати легкою наживою для віртуальних шахраїв (+ІНФОГРАФІКА)
Згідно зі статистикою, 76% власників платіжних карток, що стали об’єктом вішингу, розголошують шахраям реквізити своїх карт. Потрапляння в подібну шахрайську схему «коштує», в середньому, 5 тисяч гривень.
Шахрайство на Рівненщині: улюблені "схеми" злодіїв та способи захисту
Серед конфіденційних платіжних даних, які ніколи і ні за яких обставин не можна розголошувати разом з номером картки:
термін дії карти;
тризначний код безпеки на зворотній стороні картки (код CVV2/CVC2), який потрібен для здійснення операцій з платіжною карткою в Інтернеті;
паролі з смс-повідомлень від банку, які потрібні для підтвердження операцій з карткою.
Отримавши ці дані, злочинці скористаються ними для грошових переказів з картки, іноді і для покупок в Інтернеті.
Серед найпоширеніших в Україні способів, за допомогою яких шахраї намагаються вивідати у громадян реквізити картки телефоном, – це звернення під виглядом співробітника банку, поліції, СБУ, Пенсійного фонду, благодійної організації або покупця під різними приводами (перевірка служби безпеки, блокування картки, нарахування надбавки до пенсії, придбання товару).
Ніхто з перерахованих осіб і інстанцій не має права вимагати від вас повідомити платіжні реквізити, в тому числі і працівники банку. При цьому для отримання будь-якого грошового переказу на картку досить надати покупцеві лише номер карти.
Ключовий спосіб захисту від телефонних шахраїв – це негайно припинити розмову, якщо у вас почали випитувати реквізити картки (не тільки номер, але також термін її дії, тризначний код безпеки і смс-паролі з банківських повідомлень).
Якщо в результаті вішингової атаки, ви розголосили важливу інформацію, негайно блокуйте картку. Після чого необхідно повідомити про інцидент до поліції.
Про це повідомили з відділу комунікації поліції Рівненської області.
Як родинам зниклих безвісти за особливих обставин захиститися від шахрайства
Зловмисники видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів та організацій. І користаються з емоційного стану людей, які шукають своїх близьких.
переглядів: 189
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 194
На Київщині знищили майже тону імпортних кабачків: яку небезпеку несли овочі
У вказаній продукції під час здійснення заходів державного контролю було виявлено невідповідність вимогам нормативних документів.
переглядів: 256
Коли відбудеться індексація пенсій: що каже Зеленський
Вчора, 4 лютого, Володимир Зеленський анонсував, що з 1 березня відбудеться індексація пенсій.
переглядів: 259
Одяг для новонароджених: комфорт та стиль для перших днів життя
Вибір першого гардероба для малюка – це важливе завдання для батьків. Одяг для новонароджених має бути максимально комфортним, якісним і безпечним для ніжної шкіри дитини. В інтернет-магазині https://mumami.com.ua/ представлений широкий вибір речей, які допоможуть створити затишок і тепло з перших днів життя малюка
переглядів: 132