Якими будуть соцвиплати для людей з інвалідністю на Рівненщині
Як працюватиме "мобільний соціальний офіс" на Рівненщині у травні (+ГРАФІК)
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Державна соціальна допомога призначається і виплачується у повному розмірі органами соцзахисту населення з дня звернення за її призначенням.
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А та Б призначається у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А встановлюється в розмірі 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б або без встановленої підгрупи – в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
На травневі свята Рівненщиною курсуватимуть додаткові поїзди
У разі, якщо щомісячний розмір державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд особам з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи не досягає розміру державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується на дітей з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років, здійснюється щомісячна доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІI та III групи, які на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
На дітей з інвалідністю державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному висновку, який видається у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, але не більш як по місяць досягнення дитиною з інвалідністю 18-річного віку.
Державна соціальна допомога на дітей з інвалідністю віком до 18 років призначається у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір державної соціальної допомоги, призначеної на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, збільшується на 50 відсотків. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю може бути призначена надбавка на догляд.
Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А віком до 6 та від 6 до 18 років становить 100 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, за дитиною з інвалідністю віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду, перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина з інвалідністю потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю. Одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікуну, піклувальнику надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
У 2017 році розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність та дітей відповідного віку.
Так, розмір державної соціальної допомоги становить:
для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А – 2 695,40 грн;
для осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б – 1 968,00 грн;
для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 1 312,00 грн;
для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 1 312,00 грн;
для осіб з інвалідністю з дитинства ІІ груп з надбавкою на догляд – 1 312,00 грн;
для осіб з інвалідністю з дитинства ІІІ груп з надбавкою на догляд – 1 312,00 грн;
для дітей з інвалідністю (без надбавки на догляд) – 1 312,00 грн;
для дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 2 344,40 грн;
для дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд – 1 631,40 грн;
для дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 695,40 грн;
для дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1 806,90 грн;
для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 0 до 18 років – 1 377,60 грн;
для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 803,60 грн;
для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 2 090,60 грн;
для дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3 154,60 грн;
для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 266,10 гривень.
На даний час на обліку в органах соціального захисту населення перебуває близько 404 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.
Рівненщина, люди з інвалідністю, соціальні виплати, споживач
Нова послуга для пацієнтів: записатися до Рівненського обласного шкірвендиспансеру можна онлайн
Тепер потрапити на прийом до до лікаря Рівненського обласного шкірвендиспансера стало ще простіше - у медзакладі впроваджено онлайн-запис.
переглядів: 24
Соціальна пенсія: хто має право та як її отримати?
З кожним роком вимоги до виходу на пенсію в Україні змінюються. Для багатьох громадян, особливо тих, хто не має достатнього страхового стажу, актуальним питанням є отримання соціальної пенсії. Давайте розберемося детальніше, хто має право на таку виплату і як її оформити.
переглядів: 95
Як обрати безпечну іграшку для дитини: ключові поради батькам
Обираєте нову іграшку дитині? Будьте пильні при виборі. Важливо ознайомтесь з обов’язковою інформацією про товар, щоб впевнитись в його безпечності.
переглядів: 123
Ветерани можуть отримати 1500 гривень на спортивні заняття
Отримуйте 1 500 грн на спортивні заняття щокварталу — у Дії стартує нова програма для ветеранів.
переглядів: 142
Дешеві яйця, "золота" олія: що здорожчало найбільше у грудні 2024
В останній місяць 2024 року споживачі відчутно побачили ріст цін на олію, молочні продукти та кондитерські вироби. Яйця ж перед Новим роком значно впали в ціні.
переглядів: 205